| dedy1999 a întrebat:

Cum pot produce NITROGEN LICHID?

Răspuns Câştigător
| SteinZer0 a răspuns:

"Azotul lichid este produs industrial în cantități mari prin distilarea din aerul lichefiat, care este reprezentat de obicei prin cvasi-formula LN2 (deși se scrie mai corect N2(l)). Este un lichid de criogenic (foarte rece) care produce degerături instantaneu la contactul direct cu țesuturile vii." - Wikipedia

Vezi daca e legal sa-l produci la tine acasa.

1 răspuns:
| timeOUT a răspuns:

Nu cred ca ai cum, acolo sunt temperaturi prea scazute, si nu ai de unde sa fai rost de substante.