| Cristian_Ciky_1997 a întrebat:

SAL TPU. Am si eu o intrebare in legatura cu tuburile de NO2 sau Nitrogen Lichid la masini.
Tuburile sau buteliile de NO2 se reicarca daca s-a folosit 25 % sau mai mult sau astea trebuie schimbate regular dupa ce se consuma in totalitate.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Unde ai auzit de asa ceva? Cred ca te referi la nitrometan care este un combustibil si nu are nici o legatura cu azotul lichid. Daca se schimba sau nu tuburile alea nu am de unde sti.

| Cristian_Ciky_1997 explică (pentru darrio2007):

Ma refer la NITRO la N2O am scris eu gresit la intrebare.

| relian a răspuns:

Ce-s alea tuburi de nitro cum spui si la ce folosesc? Intreb si eu ca mai audi cate una alta, mai retin, mai invat.