| Иαяʋтσ a întrebat:

Cum pot sa fac colorant alimentar adica sa fac ceva cu anumite legume acurele ceva sa arate ca colorantul alimentar. Vreau sa fac gri si rosu.
FUNDA/VOT

Răspuns Câştigător
| AnDyy_2311 a răspuns:

Tot ce-ti trebuie este niste zahar pisat, si acuarele. Bagi pensula cu culoarea rosu in apa si o scoti. Repeta acest lucru de 10 ori (adica pana cand apa se face rosie). Iei apa si o pui peste zaharul pisat, dupa care amesteci bine. La final incearca sa separi putin zaharul si Tham-Tham! Peste noapte vei observa ca acel zahar pisat (sau zahar pudra) va deveni rosu fara sa se lipeasca. Acelasi lucru si cu culoarea gri!