| andrefrancais a întrebat:

Cum pot sa vad mai usor o problema la matematica (modul de rezolvare)?

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Lucrand foarte multe, cu multa atentie. In timp vei descoperi modele care se aplica in multe probleme si vei scurta mult procesul de gandire

| sierra1 a răspuns:

Spune clasa și genul de problema

| andrefrancais explică (pentru sierra1):

Clasa 6
Orice probleme:adica merg la olimpiada si eu am punctaj mare fata de cei din clasa dar nu destul de mare cat sa trec la cealalta etapa
Si la o problema trebuie sa ma gandesc la 100 de moduri de rezolvare pana il gasesc pe cel corect si intrebarea e:cum sa stau mai putin sa gasesc rezolvarea?

| sierra1 a răspuns (pentru andrefrancais):

Ops! Olimpic zici?
Păi atunci eu cred că proful (profa) de mate e cea mai potrivită persoană să te îndrume. Până la urmă e și dorința lui (ei) ca tu să treci la "la cealalta etapa". Aici pe site, e puțin probabil să găsești ce dorești tu - sunt mulți nepricepuți care se dau doctori în toate.

Răspuns utilizator avertizat