| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa fii carismatic?
Cum sa devi carismatic?

4 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Cu asta te nasti.este ca prostia.nu-i o boala sau ceva sa inveti! cu ea te nasti, cu ea mori!

| doctorandus a răspuns:

Te botezi la carismatici si astfel devii carismatic.

| Crin51 a răspuns:

Carismatic in ce sens?
1. Sensul sa fii iubit de oameni?
2. Sensul de a fi admirat cand faci bășcălie?
Trebuie sa incerci o analiza a ta.
Te duci si stai putin singurel cu tine si te intrebi. Ce e bine si ce e rau la mine?
Vezi ce lucruri sunt urate de oameni, cum ar fi invidia, ipocrizia si alte manifestari egocentrice.
Φ Fii tu insuti, sincer, fii tu insuti dand la o parte obiceiurile individualiste ca sa poti fi acceptat mai usor intr-un grup.
De aici incepe crearea ta ca si caracter. Vei intalni oameni mai multi si de o calitate mai buna, ia ce-i bun de la ei si pune la tine, in fiecare zi avem de invatat, mai ales de la oameni mai trecuti prin viata de cat noi.
Carisma se formeaza in timp si pe multe experiente. Ce ti-am zis mai sus nu cred ca ilusteaza cu exactitate raspunsul la intrebarea ta, insa e un drum de pornire! Succes prietene!
P.S.: A fi fericit conteaza mult mai mult decat sa fii carismatic, fiindca s-ar putea ca dorinta asta de a fi iubit de multi oameni sa te puna intr-o zi in situatia de a invidia o persoana care poate are mai mult lipici la public decat tine. Deci vei fi nefericit! Cauta=ti cercul tau de prieteni si incercand sa fii cel mai "de baza" prieten vei ajunge sa fii si fericit si iubit de prietenii tai! SucceS!