| BuBuMtti a întrebat:

Ce insemna "a fi carismatic "?

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Măi, dex-ul ca dex-ul. Eu as zice altfel, ca sa intelegi: un om carismatic e un om care stie sa fie atrăgător, stie sa se faca plăcut, sa iasă in evidentă prin vorbe si gesturi, un om simpatic care te cucereste prin felul lui de a fi, un om care-si castiga repede simpatii. Se spune că această trasătură este nativă şi nu se poate învăţa. Altii zic... contrariul. Depinde. Conteaza mult starea de spirit. Important e sa te faci plăcut si să ti se caute compania. Priceput?
Uite si aici ceva interesant: http://www.greenfield-foreverliving.com/......matic.html

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A avea personalitate puternica prin felul lui de a fi, o persoana care se bucura( detine) de mult prestigiu.

| DushulRece a răspuns:

Cauta pe dexonline

| mariuseu12 a răspuns:

CARISMATIC==Care se bazează pe valoarea personală extraordinară a unui individ, pe caracterul său sacru, istoric sau exemplar... dex.u asa zice big grin

| Budutz a răspuns:

CARISMÁTIC, -Ă adj. Înzestrat, dotat, talentat. [Cf. fr. charismatique, germ. charismatisch < gr. charisma – har dumnezeiesc} care se bucura de un mare prestigiu... funda?