| doarUnCopilprost a întrebat:

Cum sa traiesti fericit? Cum sa duci o viata frumoasa si buna?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
9 răspunsuri:
| RockaruL a răspuns:

Vad tot felul de raspunsuri date de tot felul de robotei care alearga dupa fericire falsa si vise de carton. Acum ca sa iti raspund si eu, depinde ce anume te face fericit. Daca consideri ca banii sau alte lucruri materiale te fac fericit, nu o sa o atingi niciodata, pentru ca mereu o sa iti doresti mai mult, si astfel vei deveni unul dintre roboteii de care am pomenit mai sus. Insa daca inveti sa pretuiesti ce ai, si sa constientizezi ca fericirea se afla in tine si vine de la tine, nu de la alte persoane sau lucruri, probabil o sa ajungi in cele din urma sa atingi fericirea.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa te impaci cum propria soarta

| Lawliet14 a răspuns:

Familie - > Cariera. Ca-n rest de spiritualitate poti sa ai grija oricand.

| UnBroken2016 a răspuns:

Invata bine ca sa poti sa ai o munca la birou. Daca esti destul de bun poate ajungi sus si doar faci pe seful si te duci acasa cand vrei, nu dai la sapa 12 ore si cand ajungi acasa nu ai chef nici de tine.

| Anca6991 a răspuns:

Fericirea e o stare relativa. Sa ai o viata roz, e practic imposibil. Întotdeauna vor exista lucruri la tine sau la viata ta care sa te nemulțumească, si sa umbrească ceea ce conteaza. Totusi, pentru a te simti un om împlinit e nevoie de putine lucruri. E suficient sa iti întemeiezi o familie, sa faci ceea ce-ti place si un factor destul de important e sa ai oarece resurse financiare(cat sa nu duci grija zilei de maine).

| Joneleth a răspuns:

Te droghezi, simplu! (just kidding)

| Hugis a răspuns:

Poți să trăiești fericit dacă îți urmezi visele.

| titinho13fS a răspuns:

Pasiune, iubire, viata.

| aflondor a răspuns:

Crede în visul tău (oricare ar fi el) și păstrează lângă tine ceea ce te face fericit.