| anonim_4396 a întrebat:

Cum se face că, deși înconjurat de mulți oameni, te simți singur?

11 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Pentru ca, in ciuda aparentelor, chiar suntem singuri; asa venim pe lume si asa plecam.Intre timp, in jurul nostru se agita alte umbre asemenea noua; si ne autosugestionam ca n-am fi singuri ...Merg mai departe si spun:cred ca mai ales inconjurati de multime ne dam seama ca suntem singuri; fiindca nimeni nu-i ca noi."Suntem cu totii diferiti...din fericire!"

| harciog a răspuns:

Lasa vrajeala si da fundoaca la April.

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Apropierea fizică e foarte diferită de cea spirituală, sufletească. Ar trebui să fie schimbat ceva, și urgent.

| Holocaust a răspuns:

Poate sociopatĂ(nu e cazul meu), dar stau și mă întreb.ai stat mult să te gândești la răspunsul ăla de rahat? Nu vezi că ai dat cel mai stupid răspuns?!
Dacă n-ai înțeles nimic din asta, mai bine nu răspundeai.
Tu ești sociopat. Dacă nu erai, nu răspundeai în halul ăsta.
O zi bună!

| Holocaust a răspuns:

"De obicei."
Și știam și eu ce înseamnă.Nu aveam nevoie de definiție.Crede-mă că nu prea mă încadrez acolo.
Hai, pa!

| Ezyo a răspuns:

Faptul ca te simti singur intre oameni, de obicei nu sunt de vina ceilalti, s-ar putea sa fii chiar tu. Fii optimist, sociabil, gata sa ajuti pe ceilalti din jur, sa le ceri ajutorul daca ai nevoie, sa te bucuri si de cele mai marunte lucruri, si ai sa vezi ca nu te vei mai simti singur, ceilalti te vor aprecia. Te simti singur nu fiindca ceilalti te-au exclus, ci fiindca tu te-ai inchis in lumea ta, problemele tale.

| Takocska a răspuns:

Lipsa de iubirehappy. cauta un prieten/a ca ai lipsa de iubire si nu de genu prietenesc

| AloAlo99 a răspuns:

Simte-te in largul tau si n-o sa te mai simti singur!

| Matt221041 a răspuns:

Pentru ca nu ai nimic in comun cu acei oameni. Sunt doar niste straini!

| Dirijer a răspuns:

Ai senzatia asta tot timpul sau doar uneori?

| Holocaust a răspuns (pentru Dirijer):

Uneori,cred.