| DEBrown a întrebat:

Cum se numesc acele aparate cu care poti inregistra sunetele entitatilor din locuri bantuite? big grin

Răspuns Câştigător
| deny a răspuns:

Reportofon

| Alinush47 a răspuns (pentru deny):

EVP- electronic voice phenomenon

8 răspunsuri:
| deny a răspuns:

Am raspuns prima sorry

Răspuns utilizator avertizat
| Skylerx a răspuns:

Reportofon.

| Skylerx a răspuns:

Nu te supara dar si eu am raspuns cand nu era raspunsul lui,, deny,, postat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Reportofon

| adrianadoolce a răspuns:

Reportofon
eu chiar l-am folosit cand am fost intr-o excursie si am intrat intr-o casa bantuita

| tauteusgod a răspuns:

De regula se foloseste un reportofon clasic cu caseta dar exita si o tehnica sa inregistrezi imagini folosind un tv obisnuit (nu lcd, etc), o camera video si un videorecorder. Chestia e simpla, dar watch out la ce vrei sa faci. Poate avea un efect de ouija board.