| Vernusio a întrebat:

Cum se numeste domeniul n care esti pasionat de subiecte cu extraterestri,teorii cu sfarsitul lumii,atlantida,previziuni,profetii,aflarea viitorului,mistere,subiecte gen viata dupa moarte,viata de apoi,dedublare astrala, enigmele universului si altele in genul asta.Cum se numeste domeniul in care se incadreaza subiectele de genul? Stiu ca are un nume, e o categorie mare dar nu stiu cum se numeste.

10 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Ezoterism.

| RAY a răspuns:

Pierdere de timp, numai bine cauti adevarul prin dovezi nu povesti?

| T0T a răspuns:

SF

| SG1995 a răspuns:

Teoria Costipației, pardon a conspirației.

| drutzix a răspuns:

Conspiratii si pseudostiinta

| GL757W a răspuns:

Conspiratii science fiction

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru GL757W):

Ha, ha, dar nu. Sa nu amestecam conspirationismele si povestile cu reptilieni cu Atlantida, enigmele universului, planul astral, si alte chestii mai de bun simt.

| Skippy223 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Atlantida nu este o conspiratie?
Planul astral ce e? Nu o "pseudo-stiinta", tot in spectrul sceptic al conspiratiei intra, nu?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Skippy223):

Atlantida o sa putem spune ca e conspiratie cand vom fi mapat in totalitate oceanele si interiorul planetei si vom fi concluzionat ca nu e nimic pe acolo. Atit Atlantida cit si planul astral sunt cu mult mai aproape de adevar decat povestile cu isusi, iad, rai, si alte bazaconii. Legat de planul astral... fa vreo 10-15 ani de meditatie transcendentala, yoga, du-te pana prin India si gaseste-ti un guru adevarat, apoi mai discutam.

| UtilityHelper a răspuns:

SF- Science Fiction