| anonim_4396 a întrebat:

Cum va ti imagina voi moartea? Sant foarte curios de ideile voastre.

Răspuns Câştigător
| 80Cris a răspuns:

Calare pe un cal si cu o coasa in mana laughing

15 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Secret profesional, sunt insusi MOARTEA.

| AvalohAlyn a răspuns:

Iesirea sufletului din trup si trecerea catre o alta lume care nu stim cum va fi.Se mai poate descrie ca ceva necunoscut, misterios care nimeni viu nu stie cum e. Oricum, moartea e ceva trist dar un eveniment prin care trebuie sa trecem toti, ceva obisnuit naturii.

| Alphawolf a răspuns:

Nicicum. Tu poti sa-ti imaginezi Nimicul?

| Razvan a răspuns:

Ceva rapid si curat.Moartea in somn sau infractul(da` sa fie pe bune nu preinfract sa raman cu probleme si sa umblu pe la Cardilogie) mi se par cele mai rezonabile.Cred ca cel mai groaznic fel de a muri e de a te ineca sau de a cadea din liftI don't want to see

| carminaburana43 a răspuns:

Depinde de conditii.Eu as vrea sa adorm intr-un fotoliu comod in mijlocul naturii primavara dupa virsta de 89 de ani.Imbracata in roz si cu parul alb lung strins coc, in poale sa am ceva de tricotat sau o carte de citit.

| DorelSudoru a răspuns:

Pai mori inchizi ochi si multi oameni iti sapa o groapa...

| YourDailyApple a răspuns:

Ce emo esti straight face.
In general nu imi bat capul cu moartea, deocamdata viata ma streseaza nu moartea, moartea va fi parfum pe langa chinurile vietii crede-mawinking. Mori si treci in nefiinta, atat.

| Laminin a răspuns:

Hei!
Eu am primit viata vesnica, nu ma tem de moarte! oh go on
Gbu :]

| Adyr0 a răspuns:

Ca ma duc la nani, fara vise.

| Artemisia a răspuns:

Ce intrebare intrebatoare! laughing
Eu una nu stiu cum va fi...adica eu nu m-a gandesc la sfarsit, acesta este doar inceputul din viata me, nu vreau sa se termine atat de repede.
Dar sa stii, ca moartea cand vine, dureaza o secunda si esti dus.

| stick a răspuns:

Daca esti asa curios cum ar fi ideile noastre, tu de ce nu ti-ai pus aici si "imaginatia" ta sa vedem si noi cum sunt ideile tale? ar fi fost mai interesant asa si.mult mai corect, cat despre "moarte" nu cred ca o ai ca tema la scoala, vrei doar sa te simti afirmat/a, succes in viitor

| Eunyce a răspuns:

Apocalipsa.

| Kqzu97 a răspuns:

Nustiu, mie mi-ar fi frica adica ma gandesc ca nu o sa mai fiu si nu o sa mai fiu pe pamant.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Intins cu mainile pe chept si cu ochii inchisi.vata in nas si cu pantofii legati la vf.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poi niciodata nu mi-am imaginat un singur "scenariu" pentru moartea mea.De fiecare data cand trec printr-un loc sau fac ceva ma gandesc "cum ar fi s amor acum?"...si realizez ca sunt mai multe feluri de a muri decat mi-as fi imaginat.In orice caz, mereu ma gandesc ca vreau sa fie ceva care sa insemne ceva, poate sunt o scorpie dar mi-ar place(cred) cand mor sa fie de fata o persoana la acre am tinut si suntem certati sau cineva care ma uraste, intr-un fel cred ca moarte amea ar faceo sa ma regrete macar putin acolo si mas simti dorita!