| angeliqdream a întrebat:

Cum v-ati imagina viata omului daca nu ar exista invierea mortilor, iar moartea ar fi ultima realitate? happy

Răspuns Câştigător
| Angel0 a răspuns:

Moartea este o poarta spre adevarata realitate, iar invierea mortilor este mai degraba o gluma.

16 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

Dar nu e nevoie să-ți imaginezi ăsta e adevărul. Partea cu raiul și iadul parcăe scoasă din mintea unui copil cu o imaginație bogată.
Poi cum mi se pare viața, frumoasă, mă distrez și sunt conștientă că o să mor și asta e.

| Urzi23 a răspuns:

Urzi23 A raspuns cu intelepciune :

Viata fara Dumnezeu este o viata jalnica.Am fi ca lighioanele acelea, aparute de nicaieri, care evolueaza catre nicaieri si ajung nicaieri.Am fi ca niste copii clonati, fara parinti fara capatii.Am fi ca niste zombi

| sandra2012 a răspuns:

Mi-as trai viata normal, ca si pana acum, iar cand o fi sa mor, imi iau adio de la toti si m-am dus. Dar as fi foarte trista deoarece nu as mai avea speranta ca intr-o zi o sa ii revad pe cei dragi mie care au plecat din viata.

| Laura a răspuns:

Cred că ai probleme grave dacă ai văzut tu morți înviind.

| Vladuthz a răspuns:

Viata de acum happy

| RXN a răspuns:

Exista invierea mortilor?laughing
Mi-as imagina-o asa cum o percep si acum.Nu am dovada existentei unei vieti viitoare, deci functionez ca si cand asta e prima si ultima mea viata.

| Omulrational a răspuns:

Am mai vazut o intrebare asemanatoare, ai vazut tu ca mortii invie in afara de filmele SF?

| DeliaMarius a răspuns:

Ar insemna ca am trait degeaba pe acest pamant.

| GodBlessYou a răspuns (pentru DeliaMarius):

Vorbeste in numele tau...

| DeliaMarius a răspuns (pentru GodBlessYou):

Sorry, daca nu ai inteles, am vorbit in numele meu. pa

| adisuper a răspuns:

Identica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La tine in familie invie morti? incredibil eu n-am vazut morti vi inca da tu esti unicat/a

| TeodoraTIL a răspuns:

Chiar daca este o intrebare oarecum ciudata, nu inteleg de ce jigniti? Aceasta intrebare am primit o si eu la religie. Ce e asa ciudat sa crezi in inviere? Spune si la sfarsitul crezului "Astept invierea mortilor...". Nimeni nu a inviat pana acum, decat Iisus Hristos. Nu inteleg de ce trebuie sa jigniti fara sens.

| angeliqdream explică:

Laura invierea mortilor se refera la asazisa viata de dupa moarte cand se spune ca toti vor reinvia...te rog frumos sa nu mai faci afirmatii care iti altereaza perceptia celorlati asupra ta pentru a nu-ti strica imaginea. Fara suparare dar incearca sa-ti masori cuvintele ...totusi esti pe un site public.

| angeliqdream explică:

Afirmatia ce m-a deranjat este urmatoarea : "Cred că ai probleme grave" chiar nu ma deranjeaza ca are alta opinie, dar sincer putea sa o formuleze altfel.M-a deranjat faptul ca m-a catalozat avand probleme.Era doar o intrebare pe care sincer incep sa regret ca am pus-o pentru ca nu vreau sa creez divergente, nu e genul meu...Si crede-ma ca-mi folosesc creierul dar totusi multumesc pentru sfat.

| Gherghina_Alina_Ionela_1997 a răspuns:

Ce intrebare grea... :-p