| anonim_4396 a întrebat:

Cum vor fi oamenii pe viitor, fata de religie?(De ce credeti asta)
a.mai credinciosi
b.indiferenti fata de religie
c. opusi religiei

15 răspunsuri:
| costi a răspuns:

Iti recomand eseul lui ioan petru culianu, 'religie si putere', care intr-un fel despre asta trateaza. o sa vezi ca e atat de greu sa dai un raspuns transant la intrebarea astahappy

| oz a răspuns:

B.indiferenti fata de religie

Stefan
| Stefan a răspuns:

Varianta ''A''credinta a fost si este un factor social si etic extrem de important ea a avut si are un rol major in formarea morala a personalitatii individului. Romanul nu a renuntat niciodata la credinta chiar daca i-a fost impus acest lucru.

| Silvia a răspuns:

Probabil majoritatea vor fii indiferenti fata de religiestraight face...big grin

| adyth a răspuns:

Mai de graba C... dupa cum evoluam daca o tinem tot in pasul asta.

| danutza a răspuns:

Vor exista toate 3 categoriilewinking nu in o oarecare masura...fiecare are dreptul sa creada ce vrea si in cine vrea happy

| inna a răspuns:

Varianta b...

| girlxx21 a răspuns:

B cu siguranta! In ziua de azi nu mai vezi tineri care sa mearga la Biserica sau macar sa aiba frica de Dumnezeu...foarte rar gasesti asa ceva. Doar batranii sunt credinciosi probabil si noi tinerii cand vom imbatrani vom face acelasi lucru dar nu foarte multi

| vlad91 a răspuns:

Nu poti imparti oamenii viitorului fata de religie in acele variante raspunsul corect este: DEPINDE. Depinde de educatia pe care o vor primi in viitor depinde de evolutia societatii in functie de religie depinde de viitoarele schimbari in mentalitatea oamenilor. Din pacate deocamdata se pare ca se duce spre varianta B indiferenti fata de religie dar raspunsul corect este Depinde...

| Criiss16 a răspuns:

Ehh asta nu se stie sigur cum o sa fie, dar cu siguranta vor exista toate cele trei categorii.happy

| RappK a răspuns:

Numai domnu' dumenezeu stie astalaughing

| YepIsSuspended a răspuns:

A B C... eu de unde vrtei sa stiuraised eyebrows?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

A. mai credinciosi. happy in ziua de azi exista foarte multa rautate, invidie, etc. iar oamenii isi dau seama ca numai credinta in Dumnezeu ii va ajuta. eu una ma bucur ca tot mai multi tineri merg la biserica. asta e parerea meabatting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este un chestionar din psihologie.si trebuie sa raspund.numai ca am vreo 8 chestionare.la fel... iar eu trebuie sa ma contrazic singura...cand e asa.de ce e asa.cand nu e asa.de ce nu e asa...si am ramas fara idei.de asta am apelat la voi...altfel nu puneam intrebarile astea.

| emi a răspuns:

Ca si pana acum...