| AxyAxii a întrebat:

Daca acum ar veni apocalipsa, care ar fi ultima voastra dorinta?(dorinta mea ar fi sa pot sa dau timpul >inapoi...happy

18 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Sa merg in cer la Dumnezeu impreuna cu toti cei dragi.

| Vizitiul a răspuns:

Sa existe viata dupa moarte.

| AvalohAlyn a răspuns:

Sa mai intalnesc pe mama, pe bunici, pe rude acolo unde ma duc.In lumea de dincolo.Mi-as dori mult sa-i mai revad.Numai bine

| wales a răspuns:

Apocalipsa nu are cum sa vina,apocalipsa este parte a Noului Testament,mai exact ultima carte din N.T.
Este o carte profetica, o revelatie despre anumite evenimente ce-o sa vina,'' vremurile din urma''.
Intrebarea mai corecta ar fi:
Traim noi vremurile din urma? a inceput necazul descris in cartea apocalipsei?
Da traim vremurile din urma, dar necazul si necazul cel mare '' apoc 7:14 '',inca nu a inceput si nimeni nu cunoaste accest lucru,inceputul evenimentelor descrise in cartea apocalipsei, poate sa inceapa azi, maine sau peste sute de ani.Acest necaz va dura 7 ani si dupa va fi o pace de o mie de ani '' Apoc 20-6, 7. '', descrierea evenimentelor de necaz ce vor veni peste omenire sunt descrise in cartea apocalipsei in capitolele 6-19, dar fara putin ajutor de specialitate este greu de interpretat,important ce trebuie stiut este faptul ca harul va fi luat de pe pamant in momentul inceperi evenimentelor a necazului,mai exact biserica lui Hristos va fi rapita,ea nu va lua parte la dezastru ce va veni peste omenire,cata vreme harul Lui Dumnezeu se afla pe pamant omul are posibilitatea de a alege daca va fi mantuit sau nu,har inseamna dar nemeritat si Dumnezeu doreste ca noi sa recunoastem ca suntem pacatosi si avem nevoie de iertarea Lui.
Inca suntem sub Har, cata vreme? numai Dumnezeu stie, El nu obliga pe nimeni fiecare este liber sa aleaga viata sau moartea! Tu ce alegi?

| MeScorpion a răspuns:

Sa existe Dumnezeu.

| DorelSudoru a răspuns:

As dori sa ma intalnessc cu lucifer si d-zeu la o cina in 3 laughing

| ania a răspuns:

Sa ajunga in rai cat mai multi din actualii atei de pe TPU>

| MadnessCaffe a răspuns:

Sa imi creasca aripi, ca sa pot vedea ce se intampla dupa Sfarsitul Lumii, in timp ce mananc popcorn si beau cola printre nori.

@foofik Nu stiu de ce, dar presimt eu ca adevarata dorinta este sa nu mori virgina laughing

| WR104 a răspuns:

Sa nu mai vina.

| Luori a răspuns:

Sa pot opri putin timpul.

| Aliutza a răspuns:

Ultima mea dorinta ar fi sa ajung in Rai.
Daca asta nu se pune, atunci sa o vad pe prietena mea cea mai buna inainte de sfarsit.

| JUSTERINIandBROOKS a răspuns:

Sa se grabeasca...

| Thea a răspuns:

Dorintamea,si epe bune, oricat de ciudat vi sar parea, e sa ajung in cer (RAI) ca toate acele pacate pe care le-am facut la viata mea sa nu ma coste atat de mult incat in zia judecatii sa imi dau seama ca nu merit sa ajun in rai
dar nu mi-e frica de judecata fiindca isus a murit pentru. pacatele nele si a noastre a tutulor
parerea mea

| MissLaura a răspuns:

Sa ajung in Rai, logic si sa-l vad pe cel pe care il iubesc

| Candy a răspuns:

Ar fi sa merg in juru lumi si sa vad fiecara tara in parte si specialitatile ei adica
-sa vad cu ce sa ocupa
-sa ii vad traditiile

ei bine mai am multe dar asta e pe primul loc.
fundita

| Iubiţica95 a răspuns:

Sa nu mor virgina laughing glumesc, as dori sa ma nasc din nou si sa repar toate greselile si pe linga astea sa-mi am alaturi iubitul si parintii love struck

| Deutssa_4531 a răspuns:

Si a mea este tot asta.
Dar incearca sa ai incredere in Dumnezeu pentru. ca el te poate ajuta sa nu vina apocalipsa.
Deci capul sus si nu te mai gandi la acest lucru.

| AxyAxii explică:

Am zis daca ar veni nu ca vine neaparatwinking mai astept raspunsuri kiss