| 4b a întrebat:

Dacă ai avea capacitatea de a călători în viitor, fără posibilitatea de a te mai întoarce vreodată, ai face acest lucru? big grin

Răspuns Câştigător
| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Bună.
Bla,bla,bla?!
Pa,pa.

43 răspunsuri:
| ๖ClaSSic a răspuns:

NU. happy Mai degraba traiesc in prezent, cum o fi el, cu momente mai mult triste decat vesele ( dar ma multumesc cu ce am laughing ); oricum un viitor surprinzator ne asteapta pe toti...

| anonimg a răspuns:

Nu. Nu m-as mai intoarce niciodata! Pentru ca Dumnezeu mi-a promis un viitor bun!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca ar fi vreo diferenta daca as calatori sau nu. Stiu ca nu ma intelegi cand zic asta. Sa-ti explic: nu prea am asteptari de la nimeni si nimic (nu in sensul ca ceva sau cineva nu ar putea sa mi le satisfaca, ci pentru ca asteptarile sunt 100% imaginatie), pentru ce sa calatoresc atunci? Curiozitate? Si curiozitatea implica asteptari. Ma voi multumi in continuare sa traiesc prezentul asta. Care e diferenta intre cele doua: prezentul asta sau prezentul ala viitor, tot prezent e, exact aceeasi chestie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru BeyondTheDarkSun):

Bună.
Pa, pa.

| adisuper a răspuns:

Sunt singurul care răspunde da? Dacă e vorba de un viitor îndepărtat, de 1500+ ani da, ar fi cea mai mare plăcere a mea, poate în vreme aia s-a invnetat şi nemurirea laughing

Apache
| Apache a răspuns:

Probabil.

As considera asta un nou inceput

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai mila de mine, chiar vrei sa-mi schimb religia si sa ma mut la Cimeshoara?

| userul7200 a răspuns:

Nu! Bucura-te de prezent, s-ar putea sa fie mai rau in viitor.

| 4b explică (pentru anonim_4396):

laughing buna asta

| 0reo a răspuns:

Nu. :]

| Liliana1981 a răspuns:

Nu, in niciun caz. Exista atatea semne ca omenirea nu se va transforma in bine in viitor.

| Voidwithin a răspuns:

Da as incerca asta. Uite acum ma duc in dulap si intru din nou in Narnia.

| PopândăuIRătăcit a răspuns:

Viitorul nu inseamna neaparat mai bine.