| 4b a întrebat:

Dacă ai avea capacitatea de a călători în viitor, fără posibilitatea de a te mai întoarce vreodată, ai face acest lucru? big grin

Răspuns Câştigător
| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Bună.
Bla,bla,bla?!
Pa,pa.

43 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Când spui "viitor", te referi la viitorul nostru sau la viitorul oarecare, să zicem, de acum peste 200-300 de ani?

Dacă este a doua variantă, sună tentant. Poate aş arunca o privire. Dar nu aş risca să plec cu un bilet doar dus (poate nici nu aş avea la ce să plec... după vreun război biologic-atomic).

Apache
| Apache a răspuns:

Probabil.

As considera asta un nou inceput

| Klepto a răspuns:

Adica un fel de fuga de prezent si de problemele de acum? Oricat de tentant ar suna, nu, fiecare lucru la timpul sau.Un viitorul oricum ma asteapta, cine stie care este acela, si este mai frumoasa surpriza si toate prostiile care o sa-mi umple viata de zi cu zi.
Deja sunt un paria ciudat al societatii, daca ma duc acolo o sa fiu un paria ciudat, batran si neinitiat al societatii.

| Lizzu a răspuns (pentru Klepto):

Bravo,Klepto. Apreciez gandirea ta.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cred că da!
Pa, pa.

| SkrillexForever a răspuns (pentru Legiuitoarea):

De ce trebuie toate raspunsurile tale cu buna si pa pa? imi poti explica?

| Krauser a răspuns (pentru SkrillexForever):

Poate pentru ca vrea sa fie politicoasa?

| BeyondTheDarkSun a răspuns (pentru SkrillexForever):

Las-o,că vrea să pară și ea originală.Dar cum naibii să pari original printr-o stereotipie? În fine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru BeyondTheDarkSun):

Bună.
Pa, pa.

| BeyondTheDarkSun a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Bună.
Bla,bla,bla?!
Pa,pa.

| Shammal a răspuns:

Din perspectiva mea eu exist deja si in viitor; nu, nu m-as duce, sunt evenimente interesante ce se petrec in perioada asta si vreau sa le vad clipa de clipa

| adisuper a răspuns:

Sunt singurul care răspunde da? Dacă e vorba de un viitor îndepărtat, de 1500+ ani da, ar fi cea mai mare plăcere a mea, poate în vreme aia s-a invnetat şi nemurirea laughing

| powergirl a răspuns:

Nu numai daca l-as cunoaste

| PopândăuIRătăcit a răspuns:

Viitorul nu inseamna neaparat mai bine.

| BlackFuneral a răspuns:

Nu.

| Raniia a răspuns:

''Azi'' este al meu, si ma multumesc cu ceea ce stiu si nu ma framanta pentru ceea ce nu stiu.

| anonimg a răspuns:

Nu. Nu m-as mai intoarce niciodata! Pentru ca Dumnezeu mi-a promis un viitor bun!

| zurick a răspuns:

Salut! Nu daca nu stiu viitorul mai bine ma bucur de prezent.

| Wøodenpints a răspuns:

Adică să las să treacă o bucată din viață fără s-o trăiesc? Nu prea cred.
Poate doar câteva ore, până mâine dimineața, că oricum dorm iar somnul e cea mai plictisitoare activitate.

| Lizzu a răspuns:

Nu. happy

| mixxjim a răspuns:

Mi-ar placea sa calatoresc in viitor dar sa ma pot intoarce in prezent. Daca e sa nu mai pot reveni nu vreau, mai degraba in trecut as accepta happy

| suffarstar a răspuns:

NU.Timpul e cea mai tare chestie pe care o avem la indemana. Uita-te la filmul "Click".

| LeMousiqe a răspuns:

Nu.Interesantă întrebare!

| michelia a răspuns:

Nici in ideea de a ma reintoarce nu as accepta.
Si de ce as fi tentata sa vad singura acest viitor si sa ma confrunt cu el?
Sint destule locuri de pe pamint unde inca nu am fost ( in prezent) si jinduiesc la ele iar daca as vrea efecte tari, as putea incerca un montagne russe.
Asta ar fi NU-ul meu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Categoric DA.Si ma gandesc la viitorul nu prea apropiat, pe acela il pot vedea.Va mai fi oare timp pentru asta?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, nu as face acest lucru.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Nu ştiu, probabil, ar fi ceva interesant.
Te pup!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca ar fi vreo diferenta daca as calatori sau nu. Stiu ca nu ma intelegi cand zic asta. Sa-ti explic: nu prea am asteptari de la nimeni si nimic (nu in sensul ca ceva sau cineva nu ar putea sa mi le satisfaca, ci pentru ca asteptarile sunt 100% imaginatie), pentru ce sa calatoresc atunci? Curiozitate? Si curiozitatea implica asteptari. Ma voi multumi in continuare sa traiesc prezentul asta. Care e diferenta intre cele doua: prezentul asta sau prezentul ala viitor, tot prezent e, exact aceeasi chestie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai mila de mine, chiar vrei sa-mi schimb religia si sa ma mut la Cimeshoara?

| userul7200 a răspuns:

Nu! Bucura-te de prezent, s-ar putea sa fie mai rau in viitor.

| Voidwithin a răspuns:

Da as incerca asta. Uite acum ma duc in dulap si intru din nou in Narnia.

| Florincrap a răspuns:

Nu! Decat daca asa avea capacitatea de a calatori in trecut. (ce tare, am visat ca nu eram nascut de fapt, si maica-mea ma intrebase cine sunt, ca aveam telefonul mobil la mine si nu aveam petic de semnal, eram inexistent.Nu aveam bani la mine si eram ca si un strain in ochii propriilor mei parinti)

| Borsko a răspuns:

Da, fara indoiala.

| Liliana1981 a răspuns:

Nu, in niciun caz. Exista atatea semne ca omenirea nu se va transforma in bine in viitor.

| ๖ClaSSic a răspuns:

NU. happy Mai degraba traiesc in prezent, cum o fi el, cu momente mai mult triste decat vesele ( dar ma multumesc cu ce am laughing ); oricum un viitor surprinzator ne asteapta pe toti...

| tlaura a răspuns:

Nu I don't want to see