| Catrice a întrebat:

Dacă ai avea posibilitatea de a deveni invizibil, care ar fi primul lucru pe care l-ai face?!

21 răspunsuri:
| Raven a răspuns:

M-aș dezbrăca. Hainele n-ar fi invizibile, nu?

| Catrice explică (pentru Raven):

Hmm... poate. Dacă fac parte din corpul ta laughing

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Am această posibilitate.
Dar nu am procedat niciodată de o manieră pe care o sugerezi tu, în sensul că, dacă tot sunt invizibil, hai să îmi fac de cap, că și așa nu mă vede nimeni, și nu pot fi tras la răspundere.
Ca să poți ajunge la performanța respectivă trebuie să realizezi o auto purificare a creierului care elimină în mare măsură nevoia de a rezolva problemele vieții proprii prin mijloace ilegale, imorale, sau care strică, perturbă sau pun în pericol viața ta și a celorlalți.
Așa că, modul în care ai pus întrebarea denotă vârsta dtale fragedă, lipsa ta de experiență de viață, atitudinea dtale morală ambiguă, pofta de a comite ilegalități, pe care ți-o rezolvi cu fantasma de a deveni invizibil. Ca să poți fantaza copios pe această temă, ai pus întrebarea, ca să poți utiliza răspunsurile ca unguent sufletesc. Sărman de tine!

| Catrice explică (pentru sadrian46):

Lol ce descriere perfect... eronata rolling on the floor
'Vârstă frageda'!? Am un sfert de secol de viata.
'Lipsa de experienta de viata'... depinde la ce fel de experiente te referi.
'Pofta de a comite ilegalități' pe bune?! Nu am comis nici o ilegalitate în toți anii ăștia, dr cine știe ce o sa fac peste 50 ani laughing

| sadrian46 a răspuns (pentru Catrice):

Îmi cer scuze post mortem.
Suntem în lumi paralele eu și dta, a mea fiind cea mai paralelă dintre ele.

| Catrice explică (pentru sadrian46):

Lumea dumitale precis a fost absorbita de o gaura neagră.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Cred ca nimic special. As sta pe o banca ceva timp asa. Cred ca nu as folosi ca atare aceasta noua perspectiva

PS: Undeva scria ca daca ar exista aceste doua "puteri", fetele si-ar dori sa fie invizibile (sa vada ce se intampla in lipsa lor) si baietii sa citeasca gandurile (sa stie ce vor cei din jurul lor).

| OldSoul a răspuns:

As incerca sa fiu discret si sa nu fac zgomot in drumul spre casa vecinei.

| RainmakerX a răspuns:

M-as antrena ca mai apoi sa fur rolling on the floor

| Lioana a răspuns:

Nu cred ca as incepe cu un lucru important pentru mine. Pentru inceput as incerca sa ma obisnuiesc cu aceasta caracteristica. Evident as fi mult mai atenta cand trec strada pentru ca riscul de-a fi lovit e exponential mai mare daca nu esti vazut. Cred ca as merge alaturi de alta persoana care trece. Deasemenea as incerca sa feresc toti oamenii care circula pe strada ca sa nu se loveasca de mine si sa nu stie de ce s-au lovit.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

M-as imbogati.

| StrongHeart a răspuns:

M-as bate cu demoni invizibili care ne tortureaza sufletele si mintea de cand exista lumea.

| ForeverAlone97 a răspuns:

Aș trage palme peste fund femeilor.

| Plato a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Doar atat? Ai irosi drag de superputere.

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru Plato):

Nu doar atât.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

M-as uita intr-o oglindă sa vad daca chiar sunt invizibila. Gen ma asigur inainte, apoi decurg la fapte happy

| sopranaCadaverica a răspuns:

M-as urca intr-un avion spre Italia, Bari, langa un tip fain, pletos.

| gogu220 a răspuns:

Aş pune pioneze pe scaunele parlamentarilor care nu au ce căuta acolo, pe a celor care dorm, pe a celor care s-au zbătut să ajungă acolo şi acum chiulesc, şi pe scaunele celor care în loc să ne facă viaţa mai uşoară ne scot în stradă.

| artemidak a răspuns:

Ceordaleeeeeees

nu e logic?)

| Rhea44 a răspuns:

Sa fur dulciuri din magazin laughing)

| EduardPeTPU a răspuns:

Probabil as fura lucruri, nimeni nu ar realiza iar alarma de la magazin ar fi inutila daca un obiect plutitor ar fugi de politie.