| InnocentSmile a întrebat:

Daca ai putea trai vesnic, pentru ce/cine ai trai?

Răspuns Câştigător
| CarlaElena a răspuns:

As trai pentru viata si pentru lucrurile frumoase ce nu ezita sa apara daca stii unde sa le cauti, aici pe pamant. Dar eu cred ca exista viata vesnica. Poate nu aici, dar acolo undeva exista!

22 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Ceeee plictisitoooor. M-aş arde, zău aşa (cu sensul de incinerat).
Numai la prostii vă gândiţi.

| Flav a răspuns:

Cred ca as obosi. Ar veni momentul in care m-as simti ca pateul intins pe paine.

| danut a răspuns:

Dumnezeu ne spune prin apostolul Ioan urmatoarele:" Ioan 3, 16. Fiindcã atât de mult a iubit Dumnezeu lumea, cã a dat pe singurul Lui Fiu, pentru ca oricine crede în El, sã nu piarã, ci sã aibã viata vesnicã. "
Concluzia este una singura, vesnicia este pentru cei cu o DRAGOSTE platonica (dezinteresata), dragoste pentru orice persoana necunoscuta si care nu prezinta un interes particular pentru respectivul.

| mgtow a răspuns:

O vreme cu persoana iubita si dupa ce ea moare as trai ca transportist pe trailer ca si acum.

| AG a răspuns:

Sincer: as trai pentru arta si pentru stiinta. Si nu m-as implica emotional cu nimeni, pentru ca daca as fi singura muritoare, doar as suferi.

| PetreConstanta a răspuns:

Ha ha ha ai vrea tu Iti spun eu ca nu ai vrea Cd vei fii batran si neputincios nu o sa mai vrei sa traiesti vesnic Gandeste-te putin

| PetreConstanta a răspuns:

Nu doresc sa traiesc vesnic

| daniella9805 a răspuns:

When we can live forever...why do we live for?

| FuckOnCocaine a răspuns:

Numai pentru mine.

| Whiff a răspuns:

As traii pentru cea mai buna prietena[daca o pot numii asa], pentru familie...si pentru mine, in special thinking
Dar cred ca m-as cam plictisii.

| Azazel_2358 a răspuns:

Nu as vrea sa traiesc vesnic!

| VacutzaRoscata a răspuns:

Pentru mine

| Lili_4370 a răspuns:

Ca sa gasesc o solutie sa mor. E natura umana. Acum murim si cautam solutia vietii vesnice.

| Razvan_8794 a răspuns:

Se pare ca multi de pe aici au o problema serioasa cu termenul ''vesnic''.Nu as vrea sa traiesc vesnic (cati copii si prieteni as suporta sa ingrop). Ganditiva bine inainte de a va dori viata vesnica.

| Zoet a răspuns:

Pentru mine, pentru familie si pentru viata mea.
Dar vesnic cum sa traiesc. Adica sa raman copil mereu?

Doar daca mi-as putea alege anii, atat. Ca daca imbatranesc si raman asa vesnic, nu.

| Mtz_1845 a răspuns:

Mas transforma intr-un fel de Doctor Paradox sau Doctor who. oricare dintre ei.

| Kesha1428 a răspuns:

Pai as traii pentru familie, prietena mea cea mai buna si pentru mine!

| Kesha1428 a răspuns:

Pai as traii pentru familie, prietena mea cea mai buna si pentru mine!+ca sa enervez pe unii! laughing

| mmiizzaas a răspuns:

Pt iubire happy

| meduzzza a răspuns:

As trai pentru iubitul meu.

| AndyPNK a răspuns:

As trai pentru. a invata tot ce exista in aceasta lume...
Si pentru... clatite...mi-am

| Bata_3302 a răspuns:

Pentru persoana iubita...la fata/baiatul care tii tu cel mai mult.:X:Xlove struck