| maria24 a întrebat:

De ce nu se poate trai vesnic?

14 răspunsuri:
| gabitza05 a răspuns:

Pentru ca trebuie sa facem loc si altora... daca toti am trai vesnic si ne-am inmulti...ar trebui sa ocupam si luna ca terra ar fi supra- aglomeratawinking

| MM a răspuns:

Puteam sa fim nemuritori, dar a fost Eva prea curioasa sa vada ce gust au merele alea si s-a dus dracu' tot...

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Avem de tras pe lumea cealaltalaughing

| lily09 a răspuns:

Pai tu ce crezi? am avea loc toti pe acest pamant? sau vrei sa traiesti ca furnicile intr-un borcan? hahahahaa

| night_crawler a răspuns:

Intreabai pe adam si eva.laughing

Răspuns utilizator avertizat
| liviu00 a răspuns:

Am o vaga impresie ca nu putem trai vesnic fiindca murim tongue

| xD101 a răspuns:

Pentru ca nu am mai avea loc pe Terralaughing

| NomberOne a răspuns:

Traiesti vesnic doar ca traiesti pe doua lumi.prima e aceasta iar a doua poate fi in Imparatia Lui Dumnezeu, daca ajungi acolo

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer, mi s-ar ura, si de tine si de mine si de ceilalti. Nu se traieste vesnic pentru ca nimeni n-a trait vesnic si pentru ca nimic nu dureaza o vesnicie, nici macar Pamantul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este un raspuns de intelept dar nici nu cred ca exista un raspuns la asa ceva. A, ca din punct de vedere biologic structurile organice se uzeaza ...etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Curioas-o laughing

| Copie_Ieftina_Jericho_Doc_1998 a răspuns:

Maria24 afla aici raspunsul
http://www.youtube.com/watch?v=UIFiXXtCJLY
Si raspunsul e: Biblia spune ca nu putem traii o vesnicie din cauza pacatelor

| Kevin91 a răspuns:

Din cauza pacatelor...