Anna
| Anna a întrebat:

Daca am calatori in timp si ne-am intoarce in timp, am putea schimba prezentul?

Răspuns Câştigător
| gabrielutzu a răspuns:

Prezentul nu poate fi schimbat pentru ca asa a fost scris de Dumnezeu in Cartea Vietii...
Ce este prezentul? Nu este altceva decat suma destinelor si vietilor oamenilor si a celorlante vietuitoare care il formeaza...
Or destinele si vietile nu pot fi schimbate deoarece asa au fost "stabilite" de sus, Si daca cineva spune "eu mi-am schimbat viata" se inseala, acest lucru a fost facut tot cu "aprobare" de la cel Atotputernic.
Deci chiar daca ne-am putea intoarce sau calatori in timp, si daca am schimba ceva in evolutia prezentului, am putea face acest lucru doar pentru ca Dumnezeu ne-a permis sa-l facem, altfel nu.

31 răspunsuri:
| deeea a răspuns:

Nu

| dedy a răspuns:

Pey daca ne luam dupa ceea ce se da pe la tv dap se poate schimba prezentul...:d