| anonim_4396 a întrebat:

Bună.

Dacă ați avea o mașină a timpului sau pur și simplu ați putea călători în trecut care ar fi acel moment unic, acel timp unic în care și la care v-ați întoarce și l-ați modifica pentru a putea îmbunătăți prezentul sau a-l modifica? Pentru un PREZENT mai bun.

Răspuns Câştigător
| InYourPants a răspuns:

Singurii oameni care nu fac greseli in viata sunt aia care nu fac nimic.
Singurii care sunt multumti de ei sunt aia care nu au orgoliu ambitii si au o zona de confort.
Eu singura greseala pe care o regret e ca am ales sa ma incurc cu un dominican dintr-un cartier rau famat din Italy si cu o tipa tot de acolo albaneza si m-am mutat acolo pentru 4 ani in care am trait din dealerit si contrar asteptarilor BANII DIN ACTIUNILE ASTEA NU TE FAC BOGAT CA SE REINVESTESC CONSTANT. Aveam 17 ani, eram prost acum sunt la casa mea, am fetita mica, e frumoasa viata, fara droguri dar tot vreau mai mult.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E prea vaga intrebarea.
pentru un prezent mai bun pentru mine? pentru omenire? pentru tara?

din fericire pentru mine nu am facut multe greseli grave care sa imi afecteze viata... dar m as duce putin in trecut acu vreo 5 ani cand am ratat din prostie o oferta de cumparare a unui apartament ....pff regret in fiecare zi. Acum scoteam un profit frumusel pe el.

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Bună.

"pentru omenire? pentru tara?"

Ce ai fi putut face pentru un viitor diferit chiar dacă ai fi fost participant la revoluția din 89? laughing

Evident, pentru tine personal.

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai presupun ca daca te intorci in trecut si ai cunostiinta viiorulul poti face mai multe.

| Drimmero a răspuns:

Nu am de ce sa schimb prezentul meu, sunt multumit de cine sunt si de cum am evoluat.

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Bună.

Mă bucur.
Puțini pot spune asta.

Chiar nu ai niciun regret?

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu, pentru ca nu am comis greseli atat de impardonabile incat sa-mi taie craca de sub picioare, am urmat traseul sigur dar lung.