| 1Me9 a întrebat:

Daca am media 5 pe primul semestru si 4 pe al doilea, vine 4.5 pe tot anul. Il trec sau raman corigent?

Răspuns Câştigător
| Alex_Alexutzzu_1998 a răspuns:

Depinde de profesor.
Poate fi ok si sa te treaca sau sa te lase...Incearca sa fi cuminte la ore si sa nu deranjezi.
Nu este obligat sa iti rotunjeasca media... poate sa ti-o lase asa...dar multi profesori o rotunjesc si nu cred ca te va lasa

19 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Media intre medii nu se rotunjeste. Daca notele raman astea de acum ramai corijent pe vara. Cauta sa mai iei o nota.

| deeeaqq a răspuns:

Rămâi corigent.

| florinflorescu a răspuns:

Daca ai media 4 deja esti corigent. ca sa se ia media in calcul trebuie sa ai minim 5. trage inca un pic sa scoti nota. succes.

| UnSimpluRoman a răspuns:

Media generala la o materie pe tot anul nu se rotunjeste...deci vei avea 4... (sa ai minim 5.)Bafta!

| 1Me9 explică:

Sunt a 11 a ..am sansa sa raman la mate..Atata tot

| Eu2208 a răspuns:

Scuze sar ramai corigent... : (

| Eu2208 a răspuns:

In ce clasa esti?

| LarissssaMagdiiiiiiiiiiii a răspuns:

Coorriiggeenntt ramai

| annneamary a răspuns:

Media generala sau la o materie

| GabrieL98KiDD a răspuns:

Ramai corigent trebuie neaparat 5 asa ca mai bine invata si tu o loectie si roag-o sa te asculte...

| Alinnnstefannn a răspuns:

Ramai corigent media nu se rotunjeste asa ca esti corigent

| vlad_9687 a răspuns:

Ai nevoie ca media aritmetica sa iti dea 5... si tie iti da 4.5 deci da ramai corigent, ai nevoie de 6 deoarece:
6+4=10
10 : 2 = 5

| Mihai_Ionut_1996 a răspuns (pentru vlad_9687):

Daca am media 4 pe primul semestru și 5.5 pe al doilea rămân corigent? Sau media de pe al doilea se rotunjește la 6?

| FlorinElmatador a răspuns:

Ramai corigent pentru ca media finala nu se rotunjeste!

| Marselin1 a răspuns:

Il treci!

| Peștenaru_Ancuța_2002 a răspuns:

Rămâi corigent! Trebuie sa ai tot 5 pe al doilea semestru sau in cel mai rău caz unde ai 4 pe un semestru pe urmatorul trebuie categoric sa ai 6