| blondissima a întrebat:

Daca am spune celorlalti absolut tot ce ne trece prin minte am fi sinceri in adevaratul sens al cuvantului sau nebuni?

26 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

E cel mai dureros sa-ti raspund pentru ca,ca sa poti intelege, trebuie sa fii cultivata intr-o lume a ignorantei unde nu poti fi priceputa de nimeni si atunci vei adopta singura solutie, vei invata sa taci stiind sigur ca esti considerata ca neavind nimic de spus.

| harciog a răspuns:

Nu-ti dai seama ca si desenele trebuiesc intelese?

| Flav a răspuns:

Spunem 1 la suta din tot ce gandim, din 1 la suta jumate mintim. [Parazitii]

| MeScorpion a răspuns:

Am fii doar idioti.

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Nebuni, nu... obraznici, da!

" Sinceritatea prea multa poate sa fie si obraznicie." ( George Cosbuc)

| DianaScorpio a răspuns:

Am fi nesabuiti. Trebuie sa stii cand sa spui un lucru, si cand sa te abti.
Insa ideea nu este sa spui "celorlalti" absolut tot ce iti trece prin minte, ci sa gasesti o singura persoana careia sa ii poti spune asta.

| blondissima explică:

@traceurpkvictor, mai e nevoie sa spun ca dintr-o astfel de intrebare ciudata s-a nascut si cea de fata?

@alexmircescu13, daca nu ar fi diferente ar insemna ca doar mincinosii nu sunt nebuni!

@harciog, faptul ca cei din jurul meu n-ar intelege ce spun sau ce gandesc nu m-ar face sa tac ci sa caut si alte cai de a le explica. La nevoie desenez.

| blondissima explică:

@harciog, asta e intentia.

| DakotaRoyse a răspuns:

Sinceri. Şi foarte direcţi presupun. Doar că atunci, cuvinte ca altruism, prietenie, socializare, societate chiar, şi altele, şi-ar cam pierde rostul.

| alexmircescu13 a răspuns:

Pai eu nu vad vreo diferenta intre cele doua ipostaze

| PetreConstanta a răspuns:

Noi am fi sinceri si ei ar avea de ce sa rada si sa se bucure de raul tau

Răspuns utilizator avertizat
| mariaaaaa a răspuns:

Am fi sinceri dar vazuti nebuni. Asa se intampla mereu.

| andreiuuutza a răspuns:

Nebuni.Ce ne trece uneori prin minte e bine sa ramana numai pentru noi.laughing
Si pe de-alta parte,natura sau Dumnezeu ne-a oferit capacitatea de a ne ascunde gandurile, nimeni nu ni le poate citi, de ce sa nu profitam de asta?

| 発行機関月は地獄に行く a răspuns:

Unele lucruri mai trebuie tinute secret. Nu poti spune ABSOLUT tot ce gandesti. Asta daca nu esti idiot.

| FacebookManiac a răspuns:

Trebuie sa spunem adevarul dar nu chiar tot ce ne trece prin minte, altfel oamenii ne-ar putea cataloga ca fiind dusi cu pluta sau retardati, nici cand spunem ca un om este sincer stim ca acesta nu este in totalitate pentru ca oamenii inteleg in moduri diferite sinceritateahappy.

| Andruşcă a răspuns:

Daca noi, baietii, am sta in fata unei fete bune, am privi-o atent din cap pana-n picioare si am incepe sa-i spunem gandurile si sa-i descriem amanuntit absolut toate imaginile care ne trec prin minte in secundele alea am fi catalogati ca fiind mult mai rai si periculosi decat nebunii.

| Andrewz a răspuns:

Daca spui adevaruri pe care le tii in tine si simti nevoea sa le eliberezi atunci esti sincere, daca spui toata lucrurile care iti trec prin minte si nu prea au nici o logica atunci pari nebuna. funda?big grin

| UndiscoveredSoul a răspuns:

Probabil am fi sinceri, dar restul lumii te va crede nebun mai mult ca sigur.

| Nousername a răspuns:

Eu cred altceva despre sinceritate.Nu stiu cat de mult sunt eu sincera dar nu cred ca e frumos,sa te intrebe unu' cum ii sta tunsoarea, si tu sa ii zici (sincer) ca e cea mai urata tunsoare pe care ai vazut-o.Acum,daca e ceva serios,zici adevarul.Dar mi se pare o prostie sa fi mereu sincer,deoarece faci persoana de langa tine sa se simta prost.
Nu ai cum sa fii nebun. Sinceri,da.Dar sa stii ca, chiar daca unii zic ca apreciaza acest lucru, s-ar putea sa nu il aprecieze din toate punctele de vedere. happy

Răspuns utilizator avertizat
| traceurpkvictor a răspuns:

Sincer am fi nebuni.laughing Prin mintea tuturor trec ganduri foarte ciudate. (Ex: ieri ma gandeam cum e sa fii hartie igienica R:Nasoll) Funda?

| iricool1996 a răspuns:

Am fi nebuni! Eu zic ca a fi sincer inseamna a nu spune minciuni.Dar,sincer, chiar daca a fi sincer ar insemna a spune tot tuturor, atunci nimeni n-ar fi sincer.Eu de exemplu as fi sincera daca as spune ca nu inteleg de ce ai pus o astfel de intrebare si as putea critica, dar nu as castiga nimic, iar tu nu ai vedea sinceritatea mea decat ca pe o rautate.Deci...fundita?

| bog16 a răspuns:

Am fi sinceri in adevaratul sens al cuvantului dar am fi crezuti nebuni.

| zapacita05 a răspuns:

Sinceri zic eu laughing

| James_2956 a răspuns:

Depinde de cum gandesti... daca iti debiteaza mintea precum mie ai fi catalogat nebun.sincer oricum nu te va considera nimeni pentru ca stii cum se spune, "adevarul doare",si nu le va placea cum suna. Daca am spune absolut tot,cum zici tu, cel mai probabil in scurt timp nu vom mai avea cui. Oricum, interesanta curiozitate!