| anonim_4396 a întrebat:

Daca ar exista o pastila care sa te omoare instant fara sa simti nimic, te-ai gandi sa o iei? Ma gandesc ca te-ar scuti de multa suferinta.

48 răspunsuri:
| Apokales a răspuns:

Nici nu m-as gandi, as lua-o pe loc.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Nu, îmi place viața.

| darrio2007 a răspuns:

Viata trebuie traita asa cum este. Numai prostii vor asemenea pastile.

| mitzok a răspuns:

Inca nu ))

| oz_1736 a răspuns:

Nu. Sunt si alte metode sa traiesti pana in ultima clipa fara sa simti suferinta. Vorbesti cu un psihiatru sau cu un medic de la sectia paliative si vor sti exact ce ai nevoie. Pastilele fericirii artificiale sunt inventate de mult timp

| siriusblack98 a răspuns:

In momentul actual probabil nu as lua-o dar as pune-o deoparte pentru vremuri ''bune''.

| PainTech a răspuns:

Ce spui tu acolo e vorba de un cyanide pill. Au fost folosite in razboi si in fiecare misiune de pe SSI exista o astfel de pastila in cazul in care lucrurile merg extrem de prost.

Iti dai seama ca intr-o societate normala nu o sa gasesti asa ceva.

Presupun ca e doar o intrebare de curiozitate.
https://en.wikipedia.org/wiki/Suicide_pill

In alt caz, TelVerde Antisuicid : 0800 801 200

| Apokales a răspuns:

M-am rasgandit, o sa iau 10 deodata, doar ca sa fiu sigur.

| RAY a răspuns:

Parerea mea este ca nu meritati sa traiti daca ganditi astfel,sincer,cum te poti gandi astfel,bag de seama ca nu realizati ce afirmati, intreaba un om orb,paralizat,cu cancer,bonav mintal si aia din lagare vreau sa traiasca mai inca o zi,iar voi aveti totul si nu stiti sa apreciati ce aveti pacat,logic ca nu as lua nimic,viata este minunata,e doar una apoi dz stie ce o fii,dar macar stim cat traim acum, o viata ai,gandeste pozitiv,daca gandesti negativ ce rost are? Terminati cu drama,azi au murit cateva mii de copii de foame,cancer,si voi vb de pastile, traim in cele mai buna vremuri traite vreodata de specia umana cititi istoria, sa luati zinc sa va apere de corona, sa va spalati pe maini des, sanatate

| Digikey a răspuns:

Nu scapi de nicio suferinta.
Te vei naste din nou si o vei lua de la capat in conditii mai dezavantajoase. De exemplu.aspect fizic -50%nivel intelectual -50%..Practic un votant PSD perfect.

| sabin89 a răspuns:

Cum, când lumea mi-e deschisă, a gândi socoţi că pot ca întreg TPU-ul să- abandonez, împiedicându-mă de o pastilă?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Acum n-aş lua-o.Nu sufăr, n-am de ce.Sunt tânără şi veselă.Csf, n-ai csf. laughing
Poate doar dacă aş fi fost bătrână şi foarte bolnavă, imobilizată la pat, cu dureri mari.

| Donsavas a răspuns:

Exista. Sunt anestezicele.

| Apokales a răspuns (pentru Donsavas):

Spune-ne mai multe, de unde le luam, simti ceva dupa, cat costa?

| Donsavas a răspuns (pentru Apokales):

Nu le poti cumpara. Sunt în regim închis. E ilegal.

| Apokales a răspuns (pentru Donsavas):

Inca un motiv pentru care viata este nedreapta!

| Donsavas a răspuns (pentru Apokales):

Dacă ai tendințe sinucigase, e normal sa încerci sa te tratezi psihiatric si psihoterapeutic întâi. Dacă Nu, exista in lumea asta sinucidere asistată legal, dar nu la noi in tara. Cel mai indicat este sa urmezi un tratament medicamentos care sa te ajute sa lupți cu depresia.

| Apokales a răspuns (pentru Donsavas):

Multumesc, dar nu sufar de nimic, nu cred ca exista atata depresie in lume precum se aude pe net. Am perioade in care sunt trist, dar nu depresiv. Acum toata lumea cand are o zi naspa, clar e depresie, vreau sa mor laughing, prosti!

| Donsavas a răspuns (pentru Apokales):

Dacă iti doresti sa mori, poate fi depresie recurenta, ciclotimie sau tulburare bipolara sau un simplu episod depresiv. Un om trist nu isi doreste sa moara. E ceva usor de suportat si stii ca va trece de la sine.

| Apokales a răspuns (pentru Donsavas):

Glumeam, nu am putut lua in serios intrebarea. Per total nu imi doresc sa mor, dar in anumite situatii extreme nu ar strica sa existe aceasta optiune simpla, cred ca moartea poate fi un dar, daca gandesti la un anumit nivel.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Apokales):

Crezi ca asta e un subiect de glumit? Mergi pe categoria dragoste si sex!

| Nilsson a răspuns:

E mai ușor să luăm o pastilă și să scăpăm de tot decât să înfruntăm greutățile cu demnitate, nu-i așa?

| Apokales a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, chiar cred. Poti glumi cu orice, orice. De ce crezi altfel?

| Alfred0703 a răspuns:

As lua doua sa fiu sigur.

| Apokales a răspuns (pentru Alfred0703):

Nu poti glumi cu asa ceva. Cum iti permiti laughing? Mergi pe categoria dragoste si sex!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Apokales):

Cred ca acolo iti este locul, o categorie pe masura inteligentei tale.

| Mogiojojo a răspuns (pentru RAY):

Esti indragostit de o vreme?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Acum spui ca viata e minunata, nu de mult aveai alta parere.Te ai schimbat in bine vad, poate te insori.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

De cand am inceput sa slabesc, am vazut ca se poate, desi a fost greu, am realizat chesti care le credeam sf, de exemplu azi am mers 21 de km, am descoperit nihilismul optimist si budismul, mereu trebuie sa vezi si partea buna a lucrurilor si sa fi prevăzător, sa anticipezi raul înainte sa se întâmpla dar nici sa te plângi si sa cauti solutii

| Apokales a răspuns (pentru anonim_4396):

Eram ironic. Poti glumii cu orice si oricat, scuteste-ne de figurile astea. Daca vrei sa mori gasesti si alte metode, noi iti uram mult noroc!