| 99reny99 a întrebat:

De ce exista suferinta?

9 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Ca sa putem masura corect fericirea, sa o putem aprecia la adevarata ei valoare.Bine-rau,veselie-tristete,dragoste-ura,rai-iad,fata-baiat,tot timpul exista elementul de echilibru,orice lucru are imediat si opusul lui, este legea compensatiei. Daca azi suferi, ai un motiv serios sa speri ca maine vei fi fericit...Viata nu ramane datoare niciodata.

| ELLSSA a răspuns:

Pentru a ne bucura si de faptele bune si de lucruri minunatehappy

| MaliceThemen a răspuns:

Pentru a exista Dragostea!

| kosmii a răspuns:

Daca n-ar exista dragostea n-ar exista nici suferinta...deci iubesti.in final suferi(sper ca te-am ajutat daca la astfel de suferinta te referi)...byee:*

| Raton a răspuns:

Dupa mine din prostia omeneasca dar orice are un opus opusul fericirii e suferinta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu, poate pentru ca exista si fericire:d

| hope2destiny a răspuns:

Fara suferinta nu ar fi fericirehappy. cum fara adevar, nu e minciuna. daca toti am fi la fel [ma refer veseli/tristi], lumea ar fi plictisitoare, right?

| deyss1000 a răspuns:

Suferinta are intotdeauna un scop, acela de a ne intari, de a ne face mai puternici :*

| Mirabela_9067 a răspuns:

Pentru ca exista oameni rai, si oameni carora nu le pasa, deacat de ei...