| Pricope_Marius_1997 a întrebat:

Daca ati avea posibilitatea sa calatoriti inapoi in timp, unde anume v-ati duce? Eu sincer sa fiu as calatori cu 2000 de ani inapoi in trecut ca sa il cunosc personal pe Mantuitorul Iisus Hristos si sa ii ascult invataturile si sa vad evenimentele care s-au intamplat atunci cu El.

46 răspunsuri:
| PumpkinDoll a răspuns:

Ve' sa nu-ti ei teapa

| brokxy a răspuns:

Eu m-as duce in anii 1500-1600 cand era evul mediu as vrea sa vad acea viata simpla....cavaleri, regi, era frumos atunci, in afara de boli, dar aia e partea a doua

| PumpkinDoll a răspuns:

Vezi ca e Brandon Urie nu Brenda

| PumpkinDoll a răspuns:

Brendon*

| BogdanM275 a răspuns:

Ași călători la începurile imperiului roman, ar fi destul de interesant să vad ascensiune unuia dintre imperile care au influențat cel mai mult lumea așa cum o știm noi.

De asemenea ași călători la începutul anilor 1930 în Germania că să vad ascensiunea și decaderea lui Adolf hitler și a germaniei naziste.

| Liviu a răspuns:

Nu jigni un om, dupa ceea ce crede! Intelegi? Vezi ca zeul tau in care te crezi, iti interzice asta, la fel si poruncile din biblie.Nu te face de ras singur, da dovada de bun simt, fi crestin, sau fi un om care urmeaza o turma.Alege din toata turma care crede in isus, si respecta-i cuvantu, ori numai te lega de lume aiurea.Una din poruncile sale spune! "Intoarce si celalat obraz! " Tu ce faci? raspunzi cu aceias moneda? vezi ca arzi in iad.Eu imi permit sa fiu rautacios, ca is ateu, tu iti permiti? Zeu tau nu iti permite happy

suntserios
| suntserios a răspuns:

In perioada interbelica in Romania.

| CapDeSfecla a răspuns:

M-as duce in Egiptul Antic sa vad cu ochii mei cum ai fost făcute piramidele.

| RAY a răspuns (pentru Liviu):

Ateule vezi de ce nu ai moralitate ca nu te ti frica de un zeu din nori care te urmareste prin binoclu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prin 300 i.Hr., sa-l cunosc personal pe Maestru.

| Frank51 a răspuns:

As merge cat se poate de mult, preferabil 13.8 miliarde de ani, si as merge apoi la fiecare eveniment important de atunci pana in ziua de azi.

| PumpkinDoll a răspuns:

M-as duce la inceputul anilor 2000 ca sa fiu si eu emo atunci cand erau la moda #edgy

| baru a răspuns:

Este langa tine...trebuie doar sa.ti deschizi sufletul!

| RAY a răspuns:

Daca as putea deci este imposibil asa ceva, as vrea sa mai retrăiesc copilăria încă o data

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Cred ca orice om cu carte ar vrea asta, ar fi o onoare asa ceva pentru oricine, asemenea genii sunt raritati

| Dorotheea21 a răspuns:

Calatoria prin timp cred ca se face cu Cand, nu cu Unde.
E dragut ca vrei sa il intalnesti pe Iisus dar primul drum trebuie sa il faci in actualul Israel, astfel ai sanse foarte mari sa il intalnesti pe Deceneu. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru brokxy):

Era faina viata de cavaler. Cavalerul era un fel de nobil mai mic. Printre privilegiile lor se numara faptul ca erau mai scutiti de legi : ucideau in voie taranii, dadeau foc la sate dupa capul lor iefuiau in voie, iar daca taranimea i se opunea tot taranimea era trasa la raspundere.
Daca nu mureai de razboaie, te lua vreo boala, foametea. Dar relax pe aici nu prea erau cavaleri decat in vestul europei.
Daca erai norocos apucai 30-40 de ani. Dupa care mureai de moarte naturala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As merge in anii 1960 America.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru anonim_4396):

America e un mare rahat, acolo daca ai furat o paine iti primesti botezul in fu+nd au fost multi care au ajuns la parnaie nevinovati.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

In 1960 nu in 2019. Fara camere, fara atata supraveghere. FREEDOM

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru anonim_4396):

Stai linistit ca si atunci daca furai o paine iti primeai botezul in fund, americanii SUNT PROSTI.,.,.,.,. habr nu ai ce e acolo, jumate din ei sunt handicapati, tie frica sa mergi si pe strada.

| cosmin1324 a răspuns:

Eu m-as duce cu 5 ani in urma sa ma intalnesc cu persoana mea din trecut

| LupusDei1993 a răspuns:

Nu o să dai de el cel mai probabil, te asigur 100%. În schimb, o să mori pe la 40 maxim 50 de ani de vreo boală, foamete sau război.

| LupusDei1993 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nah, 1980-2000 as vrea eu, rock/metal goodness

| Bizon95 a răspuns:

Eu nu as face asta in locul tau, indiferent daca eu sunt ateu sau nu, inchipuie-ti ce dezamagire o sa ai daca o sa constati ca totul e o minciuna

eu m-as duce in timp si l-as omora pe Stalin, sa nu mai invadeze Europa de Est si sa nu avem saracie, dupa 40 de ani de comuism si nici ultimile janghine de politicieni, pentru ca daca am avea in continuare rege, i-ar mai tine in frau

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Bizon95):

Stiai ca Stalin a luptat in Moldova sau in apropiere in ww1 contra nemtiilor?
Daca nu era Stalin era altul. Iar saracia nu se datoreaza lui Stalin, ci europa de est in general era regiune subdezvoltata din toate punctele de vedere din totdeauna.
Iar Comunismul a aparut datorita lui Lenin (care era finantat de germani).

https://www.youtube.com/watch?v=ZT2z0nrsQ8o

| RAY a răspuns (pentru Bizon95):

Sa vezi ce minunat era daca era nazismul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

As fi avut pistol la mine, chiar nu mi-ar fi fost frica. America era "taramul de vis" odata demult visul American :Born to be Free, as fi vrut sa traiesc atunci.
Insa coruptia, inflatia si diferentele uriase dintre clasele sociale creaza o lume extrem de periculoasa acolo. + Fanatismul religios -secte fara numar.
an.

| Bizon95 a răspuns (pentru anonim_4396):

Link-ul e tare

insa imi pare rau, saracia se datoreaza comuismului, iar asta l-am avut "cadou" din partea lui Stalin

eu am inteles relativ bine situatia, ca o economie sa functioneze bine, trebuie ca oamenii sa fie motivati, iar in afara de bani nu exista alta motivatie, ori sistemul economiei socialiste era atat de prost gandit ca la sfarsit, oamenii, TOTI oameni aveau 2 idei in cap:
1. NU imi pasa (si nu avea cum sa iti pese de comuisti) 2. muncesc cat mai putin ca salariu vine oricum

in China, in ziua de azi, regimul e comuist, insa economia e capitalista, altfel ar fi fost muritori de foame ca in Corea de Nord

| Bizon95 a răspuns (pentru RAY):

Eu sunt blond cu ochi albastrii, NU vreau sa iti raspund la intrebarea asta, mai ales ca ma calca pe nervi nazistii... RAU