| Pricope_Marius_1997 a întrebat:

Daca ati avea posibilitatea sa calatoriti inapoi in timp, unde anume v-ati duce? Eu sincer sa fiu as calatori cu 2000 de ani inapoi in trecut ca sa il cunosc personal pe Mantuitorul Iisus Hristos si sa ii ascult invataturile si sa vad evenimentele care s-au intamplat atunci cu El.

46 răspunsuri:
| RAY a răspuns (pentru Bizon95):

Nu inteleg de unde ura asta impotriva lui Stalin, omul era un patriot care ti-a aparat tara voi v-ati distrus tara singuri timp de 30 de ani, comunnismul a lasat o tara in care se fura de 30 de ani, cum naiba de era saraca, se uita tot ce s-a facut atunci

| Bizon95 a răspuns (pentru RAY):

M-ai pierdut
"Stalin a fost un patriot"... pentru bolsevici, poate, nici macar pentru rusi
"mi-a aparat tara" impotriva cui?!? cand URSS A INVADAT Romania, nazistii erau in plina retragere iar romanii au intors armele si si-au aparat singuri tara, ca apoi tovarasu' Stalin sa ignore total asta si sa ocupe cu armata Romania timp de ani buni in care comuismul s-a inradacinat definitiv

eu nu inteleg cum poti tu sa spui ceva bun despre un dictator absolut, paranoic, pedofil (ii erau aduse fetite de catre NKVD care dupa ce isi termina treaba cu ele, le trimetea in gulag) si mai ales ucigas nenorocit, a omorat de cateva ori intreaga elita a URSS-ului, oameni foarte competenti si care erau absolut total loiali lui si comuismului

sau cum poti sa spui ceva bun despre rusi, care nu numai ca ne-au umplut de comuism, ne-au ocupat tara ani de zile, ne-au FURAT aurul pe care am avut incredere sa il "salvam" de nazisti asa l-am trimis la ei, insa mai ales pe timpul ocupatiei NE-AU VIOLAT FEMEILE... CONTINUU, nu cred ca stiai asta, dar armata rosie se ocupa in mod curent cu violul

| RAY a răspuns (pentru Bizon95):

Iti reamintesc faptul ca rusia nu doar ca a scapat rusia de nazisti si toata europa, mergand pana in berlin, mitul ci violulurile imaginare se regaseste si in fantezile unor scriitoare din Germania, omule nazisti au omorat 25 de milioane de rusi,au distrus tara aia,ce era sa faca sa se predea,voi v-ati predat pe gratis in fata tuturor ei nu au luptat pana la moarte pentru tara lor,a fost un patriot care ti-a iubit tara ca si MAO,tu esti spalat pe creier de catre americani, apropo ce bine a facut democratia romaniei?
ca suntem ultima tara din ue,cea mai saraca, cea mai indatorata, ca numai producem nimic, cumparam totul, ca sau dus milioane prin europa, zi-mi ce bine e in Romania sa stiu, comunismul a durat 25 de ani, avem democratie de 30 de ani, suntem colonia europei, piata de desfacere ne numesc ei

| RAY a răspuns (pentru Bizon95):

Ziar15minute.net a publicat o listă de 1256 de intreprinderi care au fost închise după Revoluție.

Cele 1256 de întreprinderi de pe listă au avut peste 1000 de angajați, unele dintre ele având chiar și 10.000.
"Motivele care au stat la baza acestui linşaj economic la nivel de România sunt iresponsabilitatea politrucilor post-decembrişti, lipsa de dragoste de ţară, foamea şi lăcomia de bani, precum şi nenumăratele numiri politice în funcţii de conducere, numiri care continuă şi în zilele noastre", scrie sursa menționată.

http://www.dcnews.ro/......23940.html

http://www.youtube.com/watch?v=O9jvFufngG0&t=147s

http://www.youtube.com/results?search_query=comunism+fabrici

azi ce fabrici mai sunt? plin de fast food, supermarketuri straine, banci straine, mici firme, fabrici care te tin ca pe un sclav

| Bizon95 a răspuns (pentru RAY):

Tot ce am spus si argumentat serios ce rau ne-au facut bolsevicii in frunte cu Stalin

| RAY a răspuns (pentru Bizon95):

Las ca de 30 de ani e doar lapte si miere de asta nu va da viza americani

| Bizon95 a răspuns (pentru RAY):

Sorry, dar conversatia asta e unilaterala
tu esti convins absolut de cat de buni au fost rusii si ce bine au facut ei Europei
iar eu sunt convins pe buna dreptate ca au fost o calamitate totala
SI ca toate rahaturile despre americani, politicieni romani, etc. pe care le scrii mai sus sunt absolut reale dar ca de fapt sunt o consecinta absoluta a 40 de ani de comuism si exilarea regelui

FARA INVAZIA RUSILOR NU AM FI AVUT SITUATIA ASTA ACUM, de care te plangi tu!

asa ca nu ajungem nicaieri, daca esti asa de convins, te sfatuiesc sa te duci sa locuiesti in Corea de Nord, sa vezi cum e acolo, s-ar putea sa iti schimbi radical opinia

SAU, si mai bine, in R.Moldova, aia acolo nu au fost fvtuti absolut deloc de americani, NUMAI DE RUSI iar asta dovedeste negru pe alb si la modul absolut argumentul meu
iar moldovenii mai si incearca in masa sa obtina cetatenie romaneasca pentru ca nu e nici o sansa sa se uneasca cu Romania, nici sa intre prea curand in UE, atat de bine le e si sunt controlati de rusii pe care se pare ca ii iubesti de nu mai poti si ii admiri!

cat despre "mit-ul" cu violurile, aici esti ABSOLUT ABERANT, este un fapt absolut cunoscut si documentat, STATISTIC in TOATE TARILE CARE AU FOST SUB OCUPATIE SOVIETICA!
in momentul in care esti in stare sa afirmi ca asta e un mit, e clar ca nu se poate vorbi cu tine, esti iubitor de rusi pana in panzele albe si nu o sa renunti niciodata
ESTI ABSOLUT LA FEL CA NEO-NAZISTII CARE SUSTIN CA NU A EXISTAT HOLOCAUST

asa ca te rog, da-mi ignore inca odata pe motiv de "raspuns aiurea" de data asta chiar nu mai imi pasa si nu o sa il mai scot dupa aia!

| RAY a răspuns (pentru Bizon95):

Omule eu nu sunt pro comunism,stalin,pur simplu am spus niste lucruri care le-am si dovedit prin dovezi clare,ca comunisti au facut doar rau este o minciuna,ca au facut doar bine este o minciuna,au facut ce au putut, ideea comunismului a fost pierduta si niciodata aplicata,dictatori se credeau dumnezei care aveau imparatia lor, nu a fost egalitate nici atunci desi nici comunism, ati fost primiti in genunchi in ue, ca sa iti vanda aia totul aici, nu uita ca inainte de comunism Romania era o tara slab dezvoltata economic, multi tarani, saracie lucie, ca si azi uni aveau majoritatea erau sclavi, regele a plecat cu aur in exil, holocaust a existat, nu stiu cati au ars nazisti dar presupun ca au trecut de cateva milioane

| Bizon95 a răspuns (pentru RAY):

In momentul in care unilateral spui numai lucruri bune despre comuisti si rele despre americani, se trage concluzia ca esti pro-comuisti

si sunt de acord cu tine, comuistii au facut la inceput lucruri bune, in primul rand ca sa devina populari si apoi pentru ca tara era in rahat, taranii erau muritori de foame, proletarii munceau 16h pe zi pentru un salariu de nimic, etc.

| RAY a răspuns (pentru Bizon95):

Nu stiu ce au facut americani lucruri bune pentru Romania, nici ue nu stiu ce a facut ceva bun pentru Romania, ca putem fii sclavi in alte tari

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru RAY):

Sclav esti si la tine in tara.

| RAY a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Daca votezi sa fii asa ceva, bravo lor

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru RAY):

Nu m-am dus la vot.

| mitzok a răspuns:

1919.

| blackrosessfinit a răspuns:

Nu, vreau doar sa traiesc
#liveletlive #showlove #gayfreezone

| relian a răspuns (pentru anonim_4396):

Cine va spus basmele alea despre america? Ai fost acolo, ai vazut tu ce se intampla? Tu si cu alantu care spune ca is niste prosti laughing numa romanii is aia cei mai destepti dar de abia mai se tarasc pe planeta asta laughing
cum oare pot unia sa gandeasca in halu asta, Auzi in America tie frica sa mergi pe strazi laughing cine va indoctrineaza frate cu balariile astea? Vai de mama voastra, sincsr nu mai aveti scapare, RO cu oameni ca voi este asigurata pe inca 2 mii de ani de acum incolo laughing