| vololo a întrebat:

DACA ATI AVEA POSIBILITATEA ATI CALATORI IN TIMP (IN TRECUT)? ATI SCHIMBA CEVA?

Răspuns Câştigător
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Cred ca orice schimbare, ar influenta viitorul si nu neaparat in bine... Ai vazut Butterfly Effect? Sau inapoi in viitor?
Poate sunt doar scenarii, dar...pe undeva au un pic de logica...
Cred ca orice experienta din trecutul meu a contribuit in bine, din orice am invatat ceva.
Daca ar fi sa ma pot intoarce in timp, as face-o pentru a mai putea petrece anumite momente placute, mai ales cu oameni dragi pe care i-am pierdut mult prea devreme...

11 răspunsuri:
| Parintele a răspuns:

Conform unor teori nu prea ai voie sa schimbi ordinea fireasca a lucrurilor, si insasi prezenta ta acolo poate determina schimbari in viitor.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, fiindca orice schimbare, cat de mica ar avea efecte nebanuite in viitor.

cristian
| cristian a răspuns:

Mi-as corecta doar traiectoria mea in asa fel incat sa nu mai fac greseli.

eileen
| eileen a răspuns:

As schimba eu mai multe in partea personala a vietii. In rest, sunt implinita.

| ♣ Ma®®yE [;x] a răspuns:

DA! Mi-as indrepta toate greselile din cauza carora sufar acum.

| hugin a răspuns:

DA. as schimba destul de multe cu toate ca asta ar influenta si viitorul. Si daca tot vb. de filme cred ca ai vazut si Terminator. Si cred ca nimanui nu-i plac pet-urile

| claudiarebecca a răspuns:

As calatori in trecut in civilizatiile antice daca as putea: mesopotamia, grecia, inca, egipt, europa pe vremea druizilor. si da, as verifica daca exista si atlantida - si m-as intoarce la voi biruitoare si cu un rapsuns exact.
in trecutul meu nu as calatori deoarece oricum sustin opinia ca timpul nu e o kestie liniara si trecatoare.

| Selena a răspuns:

Da, mai multe chiar

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, nu i-as da lui Adam sa muste din mar.

| ramy_5584 a răspuns:

Normal...as avea mai multa grija de mine si i-as lasa pe ceilalti pe locul 3...ca pe 1 e familia.pe 2 eu.pe 3 prietenii si restul.si poate nu as mai pune atata suflet pentru oricine.ma refer si la iubiti si la prieteni.ma implic f mult in problema altora si incerc sa le rezolv.

asta as schimba la mine...dar...nu as avea nevoie de aceste schimbari daca as putea schimba felul in care gandesc oamenii acum.as fi vrut sa ma fi nascut acum vreo 30 ani.atunci as fi avut o copilarie mult mai frumoasa.as fi trait in cu totul alta lume.in ultimii 5-6 ani s-a distrus totul...sigh pacat.

| avalon a răspuns:

Da. din ianuarie 2008 pana azi as schimba tot