| GeOrGy2110 a întrebat:

Daca ati pleca definitiv intr-o tara care ar fi? De ce?

Răspuns Câştigător
| Ecea a răspuns:

Spania in principiu, pentru ca deja am plecat definitiv din Romania.De ce? spre deosebire de Romania are un presedinte bun,un guvern bun,sistemul sanitar este gratuit pentru toata lumea,invatamantul este foarte bun,sportul este foarte apreciat si foarte accesibil,preturile sunt mult mai acceptabile decat in Romania. Exista altfel de mentalitate,iar munca este apreciata,tineretul este la putere si au prioritate.

O alta optiune ar fi Miami,nu stiu de ce,pur si simplu ma simt atras de orasul acela,si in special de america.

@Nymphetamine am cativa prieteni nemti,nu prea mi se par de treaba sincer,cam duri pentru mine.
@LariSa daca prietenul tau ar fi in Algeria sau Rusia(direct in Siberia) te-ai duce acolo? Cred ca e mai important ce iti poate oferi acea tara nu unde e prietenul,ce conditii de ai,invatamant,sistem sanitar,etc. Dar ce sa pretentii sa am de la adolescentii zilelor noastre.
@DBlack in orice alta tara in care ai sa mergi o sa spui la fel, ca esti in alta lume,asa am zis si eu cand am fost in Italia,sau Franta, sau Grecia, etc. Faptul ca noi suntem un popor mult subdezolvtat atat mental cat si ca tara ne face sa privim occidentul altfel.

14 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

MiauMiau: Din experienţele mele cu cetăţeni japonezi şi din ce citesc în presa internaţională, pot să te asigur că japonezii nu sunt nici pe departe nişte persoane calme. Da, sunt un popor harnic în schimb.

Revenind la întrebare, fără discuţie aş pleca în Regatul Norvegiei.
Rata de infracţionalitate de 7 ori mai mică decât a României, niveluri salariale mai mult decât decente, stat secular consolidat, inteligenţa medie a populaţiei dublă faţă de cea a românilor... şi-ar mai fi şi alte argumente.
Desigur, aş alege Norvegia şi pentru că-i ştiu deja limba dar şi pentru că nu este în U.E. Unii oameni încă nu s-au prins că a fi membru UE este un imens DEZavantaj.

Ha det bra!
Hei til deg ogsaa ÉrotiqueConseils! Skal vi gaa samen for aa kjoepe flybilleter til Norge?

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

ÉrotiqueConseils, det skal ble inge problemer med dette fordi skandinavske mennseker organiserer kursene for nykommene som har minst oppholdstillatelse eller arbeidstillatelse.
Saa... naar skal vi gaa? happy

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Într-un stat secular consolidat, unde nivelul salarial este mult mai bun ca la noi, iar sistemul educaţional foarte bine pus la punct!
Norvegia sau Canada!

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

God kveld, Kongeriket!
Med den største glede, men jeg må lærer bedre dette språket happy.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Kongeriket, ærlig, jeg vil gjerne å forlate når som helst dette forferdelig landethee hee.

| cristi202 a răspuns:

Olanda, chiar daca nu imi place limba, insa ca si civilizatie, e mai dezvoltata ca America chiar.

| Angel0 a răspuns:

Tara? Putin mai conteaza, odata ce tu nu ai participat cu nimic la constructia ei.
Nu o sa te simti niciodata ca acasa. Oricum este o experienta pozitiva si viata de emigrant.

| BebeStrumf a răspuns:

In America.Imi place statul cum e organizat, din toate unghiurile...

| bluebios a răspuns:

In oricare dintre paradisele fiscale Monte Carlo, Panama, Monaco etc

| DBlack a răspuns:

Anglia. pentru ca acolo esti in alta lume

| Nymphetamine a răspuns:

Germania.
Pentru ca am foarte multi prieteni acolo.
Pentru ca lumea e de treaba.
Pentru ca e o tara superba.
ETC.

happy

| sw33tLilleVampire a răspuns:

Las vegas:X findka acolo sunt cele mai tari dansatoare

| Larysa13 a răspuns:

Marea Britanielove struck [preietenul meu e acolo]

| MiauMiauPisiPufoasa a răspuns:

Japonia pentru ca sunt pasionat ade japoneza si oamenii de acolo sunt genul meu: calmi si care salveaza orice fiinta!