| TTTeofiLLL a întrebat:

Daca ati putea afla ceva orice din lume(doar o singura sansa).Ce ati vrea sa aflati? Eu as vrea sa aflu daca glanda pineala sau al treilea ochi chiar au beneficiile pe care le-am citit pe google si daca da, cum as putea sa-l activez fara meditatie satanica.Ce va doriti sa aflati?

Răspuns Câştigător
| ViseleSmulgGratii a răspuns:

Meditatie satanica?

Glanda Pineala activa = frecventa Theta a undelor cerebrale, se poate atinge prim meditatie clasica(stai cu spatele drept, in liniste, si nu te gandesti la nimic), cu ajutorul tonurilor isochronice, sunetelor binaurale, transei hipnotice, prin trezirea brusca in timpul noptii(in perioada dintre vise - acea perioada cand transcenzi dintr-un vis in altul) si mentinerea prozitiei in care te-ai trezit, evident, trebuie sa ramai constient.

33 răspunsuri:
| Narcis2007 a răspuns:

Cum pot crea materie din nimic

| RAY a răspuns:

Ce a cauzat acel big bang

| doctorandus a răspuns:

Blom, Jan Dirk (2010). A Dictionary of Hallucinations. New York, Dordrecht, Heidelberg, London: Springer Science+Business Media, LLC. p. 99. doi:10. 1007/978-1-4419-1223-7. ISBN 978-1-4419-1222-0. Retrieved January 11, 2012. "Clairvoyance

Also known as lucidity, telesthesia, and cryptestesia. Clairvoyance is French for seeing clearly. The term is used in the parapsychological literature to denote a * visual or * compound hallucination attributable to a metaphysical source. It is therefore interpreted as * telepathic, * veridical or at least * coincidental hallucination.

Reference
Guily, R.E. (1991) Harper's encyclopedia of mystical and paranormal experience. New York, NY: Castle Books."

| Mădă0611 a răspuns:

As vrea sa vad lumea asa cum e (realitatea noastra e creata de creier), cu tot cu inceput si "sfarsit", intre ghilimele pentru ca cred ca o sa urmeze acel Big-Crunch despre care se tot vorbeste, apoi iar un Big-Bang, si tot asa, informatia asta m-ar lamuri.

| zurick a răspuns:

As vrea sa aflu cate persoane ma urasc

| sublime89 a răspuns:

As vrea sa aflu de ce exista universul, daca exista vreun motiv.

| a3e6u9 a răspuns (pentru sublime89):

Motiv? Cum adică motiv? Sper că vroiai să zici cauză. Când vorbești de motiv, insinuezi că cineva l-a creat cu un scop.

Uneori am senzația că ateii de pe aici sunt la fel de superstițioși ca teiștii.

| sublime89 a răspuns (pentru a3e6u9):

Da, ai ghicit, sunt LA FEL de superstitios ca teistii de pe aici. Cred ca ti-a luat mult sa-ti dai seama laughing

| Dariusuu a răspuns:

Mi-ar plăcea să aflu dacă chiar există viaţa după moarte.

E o întrebare bună, nu?

| ErrorFound a răspuns:

As vrea sa aflu toate secretele americanilor.

Venind vorba de glanda pineala...
Probabil tu stii despre ea de la satanisti, dar exisat mult mai multe moduri prin care poate fi activata.

Satanismul este doar una din cai si te pune pe acea cale a ei, dar tu poti sa faci toate aceste lucruri fara sa ai o afiliere religioasa.
Mare parte dintre cei care le practica sunt budisti si in vest(adica Europa si americi) sunt ocultisti.

Meditatia este de mai multe feluri si cea satanica implica mai multa truda.

http://in5d.com/activating-your-pineal-gland.html
Tu vrei probabil sa activezi doar glanda, dar ti-as recomanda sa practici si meditatia Yoga Nidra si pentru activarea Chakrelor(Kundalini).

Fara astea...nu faci multe.

| TTTeofiLLL explică (pentru ErrorFound):

Vreau sa-ti spun ca la asta ma gandeam si eu,ca doar budisti practicau meditatie probabil dinainte ca satanistii sa stie ce e aia,dar am vazut niste aberatii la un comm pe youtube si zicea ca meditand il las pe satan sa intre in corp. Oricum glanda pineala este primul meu scop,vreau sa-mi activez si corpul astral,nu o fac doar pentru liniste sufleteasca(desi chiar am nevoie,in ultimul timp imi spun ca urasc viata si pe toti cei din jur,pentru ca totul seamana cu un RAHAT.), o fac mai mult pentru beneficiile ei cum ar fi:memorie mult mai buna, cica si vederea in trecut, in viitor, corpul astral are forta de a trece prin solid si de a ajunge in locuri stiute si nestiute etc.

| Kalla a răspuns:

I-as cere lui Dumnezeu sa vorbesc cu ingerul meu pazitor.

| Theo94 a răspuns:

Vreau sa stiu despre (sau aproape) tot, si
(sau aproape) toate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Meditatie satanica? ce e aia?
as vrea sa aflu cum sa nu ma mai stresez deloc.

| TTTeofiLLL explică (pentru anonim_4396):

PanteraPink,meditatia este folosita frecvent si pentru a scapa de boli de strez poate chiar incurabile, sincer sa fiu iti recomand sa te interesezi si sa faci asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am pus o guma de mestecat pe sub o masa.Pfff...care din ele?
Inainte de a afla ceva, trebuie din nou, sa afli daca iti doresti acel lucru.
Eu n-am nevoie de secrete, informatii despre altii.Cand mi se pune pata atunci scormonesc si aflu.
Depinde in ce moment al vietii primesc sansa asta, depinde cum ma simt, pentru ca s-ar putea sa nu ma intereseze nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As vrea sa aflu daca exista cu adevarat Dumnezeu.

| TTTeofiLLL explică (pentru anonim_4396):

La asta ma gandeam si eu.Dar nu am pus intrebarea fiindca poate il jigneam laughing.

| anonim_4396 a răspuns (pentru TTTeofiLLL):

Daca ajung in iad........ma imbat si fumez iarba cu Satana

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum a mai spus cineva pe aici: numerele la loto pe urmatoarea saptamana laughing

| ViseleSmulgGratii a răspuns:

Chiar daca as putea sa filosofez despre asta mult si bine, adevaru'-i ca mi-ar fi de folos sa stiu care-s numerele de saptamana viitoare la 6/49.

| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns:

Ce gandesc ceilalti despre mine.

| contαbαndonαt a răspuns:

"As vrea sa vad lumea asa cum e (realitatea noastra e creata de creier)..."

Acelasi lucru ca si la Mădă.

| a3e6u9 a răspuns (pentru contαbαndonαt):

Creierul uman nu are capacitatea de a suporta realitatea așa cum e ea, deci ceea ce tu și Mădă vă doriți e să o luați razna.

Știm destul de exact mărimea atomilor și a stelelor, spre exemplu, dar nimeni nu poate înțelege cu adevărat acele mărimi, fiindcă creierul uman a evoluat pentru această lume în care trăim.

Eu am tot încercat să înțeleg diverse chestii, spre exemplu, dacă Soarele ar fi o minge cu diametrul de 10 cm, Pământul ar avea diametrul de 1 mm și ar fi la o distanță de 10 m de Soare (aproximativ). Am umplut o foaie cu puncte (pe calculator) și am calculat suprafața pe care ar acoperi-o 7 miliarde de puncte, ca să încerc să înțeleg ce înseamnă 7 miliarde de oameni.

Realitatea e greu de înțeles, chiar dacă o cunoști.
Be careful what you wish for.

| contαbαndonαt a răspuns (pentru a3e6u9):

Am sa postez mai pe seara, ori poate maine (nici eu nu stiu), o intrebare, poate ai sa intelegi atunci la ce ma refeream.
N-am timp de chat-uit acum, am o groaza de tocit asa ca pun punct aici.

| Mădă0611 a răspuns (pentru a3e6u9):

Nu ma refeream la marimi, dar daca asta ai inteles, include in dorinta si "capacitatea creierului de a suporta realitatea". Plantele, de exemplu, nu sunt verzi, dar asa le vedem noi, as vrea sa le vad cum sunt, la fel tot ce exista, sau "exista".

| a3e6u9 a răspuns (pentru Mădă0611):

Faza cu mărimile era doar un exemplu. Nimic nu are culoare, e doar interpretarea creierului, dar aici vorbim de radiație electromagnetică și vedem un spectru foarte mic. Nu cred că ți-ar plăcea să vezi totul de la raze gamma la unde radio.

Dacă ai vedea realitatea așa cum e ea, nu ai vedea mai nimic, pentru simplul fapt că atomul e aproape 100% gol, deci zidurile camerei tale ar fi mai transparente decât sticla, nu doar atât, dar totul ar fi gol, Pământul, tu, întregul Univers. Ai vedea doar un haos de radiații electromagnetice, ar fi oribil, eu nu aș vrea asta.

Există un motiv foarte bun pentru care simțim doar ce simțim, doar asta e util pentru lumea în care trăim, restul ar fi balast. Tu vrei balastul.

| Mădă0611 a răspuns (pentru a3e6u9):

Vreau adevarul, ca e urat sau frumos, nu conteaza.
Simtim doar ce simtim si vedem doar ce vedem pentru ca atat ne e necesar; pestii care au inceput sa traiasca in pesteri, si-au pierdut vederea si ochii au inceput sa le dispara, ochii primelor forme de viata care beneficiau de asa ceva distingeau doar lumina de intuneric, a fost nevoie de mai mult? s-a facut rost. laughing
Daca tot am aflat ca nu exista mos craciun, dumnezeu, suflet, scop, iubire, un adevar in plus nu e mare scofala.

| a3e6u9 a răspuns (pentru Mădă0611):

Știm cam cum ar arăta Universul în realitate. Există două chestii mari și late: materie și energie (am evitat materia întunecată și energia întunecată). După cum a arătat Einstein cu faimoasa ecuație, materia e o formă condensată de energie, deci totul e energie și atât, asta e tot ce ai vedea în realitatea aia minunată.

Nu ai mai aude nimic, fiindcă auzul e doar interpretarea dată de creier a unor vibrații ale aerului, nu ai vedea culori, fiindcă culorile sunt interpretarea dată de creier a unor lungimi de undă (radiații electromagnetice), nu ai putea gusta sau mirosi, din aceleași motive.

Toate simțurile de care te bucuri s-ar rezuma la frecvența și lungimea de undă a unor vibrații, asta e tot, nu cred că ți-ar plăcea, dar ce știu eu...

| Mădă0611 a răspuns (pentru a3e6u9):

N-am zis ca vreau asta pentru restul vietii, ci sa fiu asa cum il vad astia pe dumnezeu, deasupra intregii lumi si sa vad macar pentru o clipa adevarul, cred ca daca toti l-am vedea, am aprecia mai mult viata si tot ce "exista". happy

| a3e6u9 a răspuns:

Aș vrea să aflu teoria unificatoare a fizicii. happy

| Marcela9Xd a răspuns:

As vrea sa aflu cum as putea sa aflu cat mai multe! laughing

| Syela a răspuns:

Eu as dori sa aflu misterele lumii laughing