| bogdy2013 a întrebat:

Daca bei sangele unei persoane poti muri? Funda!

15 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Dacă nu e cu analizele la zi cu siguranţă.

| Kaℓi a răspuns:

Ce tampenie.

| daηă a răspuns:

Normal că mori.
Şi vampirii sunt morţi.

| daassh a răspuns:

Nu stiu, incearca si spune-ne si noua.
Acum serios, tu daca-ti bei sangele sa spunem ca ai o rana mai micuta si iti sugi acel sange care-ti, curge mori? NU, asa si cu sangele altei persoane.Succes!

| Delicacy a răspuns:

Încearcă.Să ştii că eu sunt necrofilă.smug

| G28AEjdvjRaendnPrT a răspuns:

Daca persoana accea e sanatoasa nu ai cum sa mori! poti sa o manaci cu totul! laughing

| Laaaaaaaaaw a răspuns (pentru G28AEjdvjRaendnPrT):

Cat am raas! rolling on the floor)))))). Buun raspuns! big hug laughing)))

| stapanullumii a răspuns:

Depinde de situatie, ar putea muri daca dupa ce bea sangele altei persoane il calca o masina. da in cazul asfa ar putea murii. insa daca nu pateste nimic grav dupa ce ii bea sangele nu este nici o problema, chiar daca are vreun virus cu transmitele prin sangvinitate, nu vei lua avel virus deoarece inainte sa ajunga in sangele tau, acel sange trece prin 2 digesti conscutive, cea din stomac, fizica si cea din intestinul suptire, adica cea chimica
Oricum intrebarea e putin cam stupida, si un raspuns pe masura pentru ea este.
Da, iti vor creste coarne si incepi sa faci ca un caine...

insa ramane valabil raspunsul de mai sus, al doailea e doar echivalentul intrebarii...

| SweetyღGirl a răspuns:

Daca persoana sufera de o boala sau o infectie a sangelui, sau de anemie se poate lua infectia in corpul tau.totusi multi oameni beau sange caci au lipsa de fier.(aceia sunt vampirii reali).

| AleXandrUavfc a răspuns:

Numai daca ai SIDA~

| Prototypul a răspuns:

Depinde de sange. Daca sangele nu are niciun virus atunci nu mori.

| AhileSemiZeu a răspuns:

Daca acesta nu are vreo boala (exemplu HIV-SIDA) nu mori.

| bogdy2013 explică:

Eu nu cred ca poti muri pentru ca cand cineva doneaza sange unui bolnav cum e? dar totusi as mai dori raspunsuri serioase nu cum a zis aia/ala ca te transformi in broasca si dupa o luna mori ce tampenie...

| Holocaust a răspuns (pentru bogdy2013):

Nu oricine poate dona sânge.Pe lângă testele de compatibilitate, se fac şi analize ale sângelui.Şi da, probabil se poate muri dacă sângele e infectat cu nuştiuce virus periculos.Nu toţi agenţii patogeni sunt distruşi de aciditatea gastrică.

| vip002 a răspuns:

Poate. doar daca persuana este bolnava poti murii.
sa stii ca este o intrebare foarte buna!