| AvalohAlyn a întrebat:

Chiar nu pot sa ma înscriu și sa fac o școală postliceala sanitara sau farmacologica sau orice curs în domeniul sanatatii având depresie anxioasa și TOC? Am auzit ca la adeverinta care o cere la scoala poate sa scrie medicul de familie pe ea boala si ca sunt sub tratament și ar merge sa ma înscriu,asa este, e adevărat? Ma refer strict la o școală postliceala făcută și nu de angajare deocamdată.
Cum este? As putea sa ma înscriu?
Sau noi ăștia cu ceva probleme psihologice suntem excluși, marginalizați și stigmatizati mereu și peste tot cum se întâmplă în aceasta tara retrograda?

Răspuns Câştigător
| CuStimaSiRespect a răspuns:

Încearcă să te înscrii la o școală postliceală privată dacă nu reușești la una de stat.
Atât timp cât scoți banul, vor fi foarte fericiți să te aibă ca elev.
Mult succes!

1 răspuns:
| dullcat a răspuns:

Ai mai pus intrebarea.Mergi direct la scoala postliceala la care doresti sa te inscrii si intreaba pentru a afla un raspuns concret.

Nu cred ca ti s-ar parea normal ca cineva cu probleme psihologice sa te ingrijeasca la spital, ca apoi sa se intample cine stie ce. Exista multe alte meserii mai potrivite, nu la spital.