| Dmesss a întrebat:

Daca in a saptea zi din creatie, Dumnezeu s-a odihnit, asta inseamna ca a obosit in cele sase zile?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce sa-i faci... Nimeni nu-i perfect.

21 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Dumnezeu nu oboseste niciodata. Daca are atata rabdare cu tine, iti dai seama...Aici se refera ca a stat dupa ce a facut toate lucrurile.El nu a muncit, ci a zis si s-a facut.

| Vizitiul a răspuns:

A mai fost o intrebare similara cu ceva zile in urma. O sa dau un altfel de raspuns. Tu, daca te pui in pat, inseamna ca esti neaparat obosit? Poate ca esti plictisit. Asa si cu presupusul creator.

Apache
| Apache a răspuns:

Una e sa fii crestin.si alta e sa crezi in aberatia asta!
chestie simbolica...

| NoChanceForUs a răspuns:

Ei și cu tine acum, vroia și nenea să doarmă oleacă, era amețit după cheful ce a ținut toată săptămâna. Îngerii ăștia dau niște chefuri date naibii!

| BebeStrumf a răspuns:

Xoxo,dar cine o zis ca s'o opritlaughing? stii tu ca asa e?

| DorelSudoru a răspuns:

Raspund si eu cu o intrebarelaughingDaca d-zeu era atotputernic cum de a obosit?laughing

| WR104 a răspuns:

A mai facut ceva in a saptea zi dar nu stim noi ce.Si totusi ce inseamna odihna pentru fiecare din voi.pentru mine nu inseamna neaparat sa dorm sau stau asa nemiscat...o fi facut sport extrem cine stie.

| Shery a răspuns:

Nu s-a odihnit pentru ca a obosit. S-a odihnit ca sa ne dea noua un exemplu. Imagineaza-ti o lume in care toti muncesc 24/24. Ar rezista? S-a dovedit stiintific ca omul este creat dupa un multiplu de 7, sau ca sa fiu mai clara, atunci cand muncesti 6 zile, iti este necesara o zi sa te odihnesti, ca mai apoi sa o iei de la capat. Daca depasesti acest ciclu, in timp, corpul tau are de suferit.

| StillAlive a răspuns:

Ziua de odihna nu cred ce este la fel ca odihna noastra. Nu a obosit, ci doar si-a luat putin timp sa reflecteza asupra celor create.

| dollydee a răspuns:

Sau poate insemna ca terminase de indeplinit sarcinile din agenda...

| PinkDea a răspuns:

Nu neaparat... s-a odihnit sa ca ne arate ca Duminica e zi de odihna

| Tron a răspuns:

De ce te legi de Dumnezeu mai mult decat il displac eu?

| Asdfasdefta a răspuns:

Ce intrebare...Pai uite-te si tu la noi.Noi, oamenii, dormim toata ziua si ne trezim obositi.

| JohnnyBi a răspuns:

Teoretic. trebuia sa avem o zi in care sa slavim cu totii creatia sa...de aceea duminica este ziua de odihna, zi in care trebuie sa stam si sa nu muncim si sa ne pregatim fizic si psihic pentru saptamana care urmeaza. duminica la ortodocsi, lunea parca la islamici (nu stiu sigur), si tot asa...

| madalina00 a răspuns:

Oamenii aveau nevoie de o zi in care sa leneveasca si au ales duminica ca si cum atunci s-a odihnit Dumnezeu

| AnDy12 a răspuns:

Nu, pur si simplu s-a odihnit!

| DoamnaN a răspuns:

Nu! Dumnezeu nu oboseste niciodata, ne da noua un exemplu ca dupa ce muncim sa ne si odihnim. Dar dupa tine, care ar fi a 7 zi?

| Mindjack a răspuns:

Da.Tu Duminica cand nu mergi la lucru, de ce stai acasa? Nu inseamna ca ai obosit si ai nevoie de o pauza?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se mai odihneste si omul...ăăă... zeul. Asa da mai bine in poveste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

El a obosit de munca.prostii doar au mintea odihnita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu a obosit, doar si-a bagat picioarele si a lasat lucrurile sa evolueze.