| sun52magic a întrebat:

Daca inghite gaura neagra pamantul o vezi de pe cer?

22 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

Si toti se prefac ca au inteles intrebarea, cu toate ca e 100% evident ca ea contine cel putin o greseala ce o face "incomprehensibila".

| RAY a răspuns:

In primul rand soarele ar fi eliminat primul asa ca nu mai exista lumina

| Duucu a răspuns:

Gaura neagra atrage lumina, deci cum sa o vezi daca nu se reflecta nimic in ochi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.

| Teardrop a răspuns:

Nu. Gaura neagră e distorsionare a spaţiului şi timpului. Nici măcar n-ai conştientiza că ai fost înghiţit de una. În plus, nu se vede, nu are o formă vizibilă. Nu e un vârtej negru, sau ceva de genu' ăsta.
De fapt, nu se vede deloc. Singura metodă prin care poţi să-ţi dai seama că e acolo e o lipsă nefirească a luminii şi calculând densitatea din punctul propriu-zis.

| ViseleSmulgGratii a răspuns:

Te-o speriat ala cu spirala lui?

| ShadoWCrist a răspuns:

Probabil laughing pana acum nu a inghitit nici o gaura neagra Pamantul...

| ArthurKn a răspuns:

O intrebare retardata! Nu-o mai pune.

| sun52magic explică (pentru ArthurKn):

O intrebare inteligenta o pun!

| DeusCorrupti a răspuns:

Si dacă e noaptea?

| doggy123 a răspuns:

Poate ca...dar poate ca nu.sincer,nu stiu inca planeta nu a fost inghitita de nicio gaura neagra...asteapta sa fie inghitita si vom vedea

| sun52magic explică (pentru doggy123):

Nu miars fii frica

| CommonSense a răspuns:

Gaura neagra absoarbe lumina si are o putere de atractie imensa. In concluzie, teoretic nici n-ai avea timp s-o vezi.

| sun52magic explică (pentru CommonSense):

Si cand esti in ea ce se intampla

| CommonSense a răspuns (pentru sun52magic):

Nimeni nu stie. Sunt teorii care spun ca fiecare atom din corp, din cauza gravitatiei imense este separat de ceilalti (altfel zis te rupe de tot), altii zic ca din cauza vitezei de atractie corpul poate ramane intact, etc.

| sun52magic explică (pentru CommonSense):

Poti muri... zic

| THCC a răspuns (pentru sun52magic):

Incepi sa te incalzesti.

| sun52magic explică (pentru CommonSense):

Dar ce era spiala aia din norvegia?

| Sieb a răspuns:

Bănuiesc că da...deşi nu cred că e o privelişte extraordinară laughing

| anonimus123987 a răspuns:

Dacă gaura neagra va înghiți doar prostii fii sigur ca o vedea...

| sun52magic explică (pentru anonimus123987):

Eu nu proasta si nu am fost niciodata!