| WhatheWow a întrebat:

Daca intr-o confruntare de idei ramanem fara cerneala, credeti ca " stiloul " aluneca mai bine daca folosim " venin "?

Răspuns Câştigător
| thebeggar a răspuns:

Violenta(de orice tip) este ultimul refugiu al incompetentilor

| NOname a răspuns (pentru thebeggar):

thebeggar, bine zis. Mi-ai furat vorbele din gură.

| WhatheWow explică (pentru NOname):

Sint si modalitati non violente prin care o confruntare poate fi "inveninata ".

| NOname a răspuns (pentru WhatheWow):

Te referi la "om de paie"? Da, e un joc murdar și veninos...

Răspuns utilizator avertizat
| WhatheWow explică (pentru NOname):

Sau "de lemn ", pina la urma tot in sfera aceea e captiv.

| NOname a răspuns (pentru zen0):

Nu "cine", "ce".
http://ro.wikipedia.org/wiki/Om_de_paie

| anonim_4396 a răspuns (pentru thebeggar):

Corect.

25 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

In forte multe situatii veninul a rezolvat problema. Ce bine era daca imparatul Nero era intepat cu fulgul de scris inmuiat in venin, nu mai ardea Roma. Bine intrebarea ta e retorica dar eu am pus la fapte veninul.

| harciog a răspuns:

Toti am facut-o si cred ca are dreptate theberger.

| CarlaElena a răspuns:

Da, alunecă mai bine. Dar clar nu lasă urme pe "hârtie" pentru că "veninul" poate fi luat drept un "lichid" incolor.

| Hmmmm a răspuns:

Da, dar aluneci si tu odata cu el!

| Wøodenpints a răspuns:

Până îl umpli tu cu venin, eu ţi-l bag în ochi, că peniţa-i ascuţită.

Răspuns utilizator avertizat
| WhatheWow explică:

Nu, pentru ca nu la asta se refera.

| Empathizer a răspuns:

Daca pagina scrisa cu acel tip de cerneala e menita sa fie citita, da. Daca e menita sa fie mancata sau linsa, nu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimic nu,, alunecă'' mai bine cu venin.

Cel mai bun surogat al cernelii (deși ideal e să fii mereu aprovizionat) ar fi recunoașterea umilă a faptului că ai rămas cu,, rezervorul'' gol, și felicitarea oponentului pentru dotarea lui, cu hotărârea in sinea ta că la următoarea confruntare vei fi mai bine,, inarmat'' cu cerneală.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. foloseste mai mult daca te transformi in "sugativa" care sa absoarba orice fel de venin.

| mihaitaLGP a răspuns:

Nu, devii un ipocrit fara principii si valori.

Cazi total in penibil.

| urgentr a răspuns:

Waai esti super talentat love struck m-a miscat profund fraza ta happy ar trebui sa publici carti :* sau ai luat citatul de pe net?

| WhatheWow explică (pentru urgentr):

L-am cules din "eter "!

Răspuns utilizator avertizat
| shtefy a răspuns:

Aluneca mai bine inca, dar sa nu iti para rau a doua zi big grin

| Adflaxx a răspuns:

Nu stiu raspunsul dar imi place intrebarea!