| ErrorFound a întrebat:

Daca "mic" e opusul la "mare", care e opusul mijlocului?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Margine, marginal, extremitate. Individul care zice "nu are" a facut scoala la fara frecventa. Iar de alalalt, ce sa mai zic? Analfabet!

19 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Cuvantul mijlociu intra in categoria antonimelor scalare/graduale de forma mic-mijlociu-mare (deci pentru cuvantul mic, cuvintele mijlociu si mare sunt antonime; la fel si:cald - răcoare - frig, început - mijloc - sfârşit).

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Sa mori tu? Daca ti-ai pus moaca lui Che Guevara la avatar nu inseamna ca esti si inteligent. Dimpotriva!

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Iar ai fost bou exprimandu-te mai rau ca un bou. S-o injuri pe mamicuta ta. Cretinule!
Analfabetule! Sa-ti dea Dumnezeu norocul cocosului.

| ErrorFound explică:

Nu vreau sa par inteligent. N-am nevoie sa par inteligent. BĂ! Daca tu te crezi inteligent ai stii ca nu critici un om pentru ce spune ci pentru ce face. Din moment ce tu nu ma cunosti, n-ai de unde sa stii ce fac asa ca TACI BĂ!

| ErrorFound explică:

Multumesc mult pentru raspunsuri (in afara de tembelul ala de Cthxdx) dar ceream opusul fizic, nu antonimul verbal.

| ErrorFound explică:

Macar stii sa silabiesti.....Totusi, pentru binele culturii tale uita-te in josul paginii la ce am vrut sa zic. Si lasa te rog filozofia sa nu-ti ia foc creierasul.

| Salontanul a răspuns (pentru ErrorFound):

Asta cred ca-i drogat de raspunde asa aiurea! Se vede dupa avatar ca nu-i normal. Ataca pe toata lumea! Da-i nota proasta si evalueaza-l negativ. Poate-i sterge admin-ul contul.

| ErrorFound explică (pentru Salontanul):

Sunt utilizator junior si nu pot raporta.

| LeMousiqe a răspuns:

Bună!
În general, mediu.
O zi bună!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nemijlociu laughing)) N-are.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Neechilibrat sau instabil.

| Xenya a răspuns:

Opusul mijlocului este"extremitate"

| nicoalusoby a răspuns:

Extremitate

| Terentee22 a răspuns:

Zi-le tu ardnaxur1961, zi-le tu!

| fgsdfgdfgdsfgfd a răspuns:

Sincer ma cam pus pe ganduri.dar antonimele pot fi :mare, mic, primul, ultimul. Nu are doar unul happy

| yoa23na a răspuns:

Nu exista

| DraKeSTF a răspuns:

Nu are laughing))

| numenumenumenume a răspuns:

Nu are opus

| victor1877 a răspuns:

Extreme