| coryncik39 a întrebat:

Daca nu va exista un echilibru intre drepturi si responsabilitati atunci ce sar intimpla? va rog raspundeti cit mai repede...

8 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Ai in Romania un exemplu viu.In timp ce unii oameni s-au folosit numai de drepturi si s-au imbogatit peste masura ceilanti si-au onorat responsabilitatile fara a tine cont ca aveau si drepturi si au saracit in prostie si inca nu s-au oprit din saracit lacomii naibii.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ai un drept, ai o obligație (nu responsabilitate).
Nu există obligație fără a avea un drept: a face sau a nu face ceva sau a da.
Pa, pa.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Iar tu nu îți vezi de treaba ta!
Cine ți-a cerut părerea? Este bine să ai un pic de diplomație... constat că îți lipsește!
Pa, pa.

Răspuns utilizator avertizat
| Legiuitoarea a răspuns (pentru PrettyDollRock):

Bună.
Mai informează-te și apoi intră în dialog cu mine!
Copilul trebuie educat de mic.
Pa, pa.

| KyraW a răspuns:

Haos.Cred ca daca duse spre exces si se depaseste vreuna dintre ele, persoana supusa ar putea innebuni de prea multe drepturi (fenomenul de a se crede zeu, de "a-si lua aere") si daca exista prea multe responsabilitati ar putea fi depasitit fizic si phisic si astfel sa oboseasca si sa cedeze

| PosteXD a răspuns:

Iti voi raspunde printru exemplu cum ar fi dreptul la educatie... tu il ai deci nu te poate oprii nimeni sa mergi la scoala dar tu ai responsabilitatea sa te folosesti de el deoarece e MOKA laughing glm faza cu moca adica nu ca nu ar fi adevatat deci in trunc cuvant FOLOSSTETE DE el ( dreptull)

| Biggiesan a răspuns:

Care echilibru? Când toată lumea își cere dreptul?