| Raluuuuuuu a întrebat:

HEEY TPU! Am o intrebare interesanta pentru. voi! Ce drepturi ale omului si ale copilului sunt incalcate cand esti marginalizat? Va rog sa imi raspundeti repede! Dau fundita la cele mai multe drepturi!

1 răspuns:
| Elvina a răspuns:

Cand un copil e marginalizat, inseamna ca e si discriminat, colegii nu stau cu el, rad de imbracamintea lui, invatatoarea ii pune calificative mici si ii favorizeaza pe altii. Nu il inteleg daca are probleme financiare in familie.