| Desfluezip a întrebat:

Daca omul nu se trage din maimuta, atunci cum va explicati faptul ca unii au atata par pe ei?

47 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Omul este o maimuta primitiva

| neutrino a răspuns:

Explicatia este simpla: maimuta se trage din om!

| dragos9234 a răspuns:

Noi nu ne tragem din maimute.
Noi si maimutele ne tragem din acelasi stramos.

| Desfluezip explică (pentru dragos9234):

Care ar fi acela?

| RAY a răspuns (pentru Desfluezip):

Cimpanzeul si genul homo au acelasi stramos comun

| dragos9234 a răspuns (pentru Desfluezip):

GAndacul dă crevedia.

| Desfluezip explică (pentru dragos9234):

Cum e sa fii urmas al gandacului? laughing

| HoneyPot a răspuns (pentru Desfluezip):

Periolapithecus este stramosul comun al primatelor superioare: cimpanzeu, gorila, orangutan, om.
Existenta parului pe corp nu este explicata de provenienta omului dintr-un stramos comun cu celelalte primate, ci existenta sau inexistenta parului pe corp se datoreaza climei la care stramosii nostri au fost supusi dar si vestimentatiei. Cu cat clima a fost mai rece, in zonele nordice, cu atat a fost nevoie de mai mult par. Cu cat cultura a evoluat cu atat a fost mai putin par datorita blanurilor de animale care substituiau complet parul.

| Desfluezip explică (pentru Mădă0611):

Auzi, ca cica se trage din gandac laughing

| dragos9234 a răspuns (pentru Desfluezip):

Mă simt foarte rezistent la radiatii.

| Desfluezip explică (pentru dragos9234):

Bine urmas al gandacului, transmite-i salutari lui pysy din partea mea laughing

| Desfluezip explică (pentru HoneyPot):

Deci o sa-mi creasca mai mult par daca merg sa locuiesc la Polul Nord?

| HoneyPot a răspuns (pentru Desfluezip):

Daca mergi in pielea goala...

| Desfluezip explică (pentru HoneyPot):

Deci numa daca merg in pielea goala imi creste par?rolling on the floor

| HoneyPot a răspuns (pentru Desfluezip):

Ah, in cazul tau cred ca iti creste si prin Rumunia... daca nu te epilezi cu laser.

| Desfluezip explică (pentru HoneyPot):

Aa da ce? tie nu-ti creste? Arati mereu ca un cur belit thinking

| HoneyPot a răspuns (pentru Desfluezip):

Copil...

| Desfluezip explică (pentru HoneyPot):

Da moşule, copil...

| RAY a răspuns (pentru dragos9234):

Gandaci nu au evoluat in mamifere

| dragos9234 a răspuns (pentru RAY):

straight face
Socant.Nu stiam happy

| WhiteLife a răspuns:

Poate anumite dereglari hormonale ale organismului.

| anonim_4396 a răspuns (pentru WhiteLife):

Dereglarile hormonale se transmit prin perpetuare? Daca sa zicem, tatal tau e schiop(doamne fereste) asta inseamna ca tu te nasti schioplaughing?

| WhiteLife a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca tatal are mult par inseamna obligator ca si fiul/fiica va avea la fel de mult?
Exista si posibilitatea sa ma nasc schioapa, dar bineinteles ca nu este o mostenire.

| anonim_4396 a răspuns (pentru WhiteLife):

Pai si atunci de ce din cei care se crede ca ar fi stramosii nostri nu au rezultat tot aceleasi specii? Mai ales ca pe atunci balastul genetic nu cred ca era ridicat?

| WhiteLife a răspuns (pentru anonim_4396):

Pentru ca este ceva ce se crede, si nu ceva ce se stie. Personal cred ca omul este creat de Dumnezeu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru WhiteLife):

Si eu cred in Dumnezeu big grin

| WhiteLife a răspuns (pentru anonim_4396):

Imi cer scuze, am crezut altceva. In fine, nu am studiat "Evolutia speciilor", nu-ti pot da mai multe detalii. Mie imi ajunge ceea ce stiu si cred.

| anonim_4396 a răspuns (pentru WhiteLife):

Stai linistita!laughing Nici eu nu am studiat cine stie ce.

| WhiteLife a răspuns (pentru anonim_4396):

Multumesc pentru intelegere.

| anonim_4396 a răspuns (pentru WhiteLife):

Cu placere!winking

| RAY a răspuns (pentru WhiteLife):

Adevărata ignoranţă nu este absenţa cunoaşterii, ci refuzul de a o dobândi.

Răspuns utilizator avertizat
| BSwwatch a răspuns:

rolling on the floor)

| Barabulafaradarsaupoate a răspuns:

Ba și-o trage. Glumeam...

Răspuns utilizator avertizat
| LuFacs a răspuns:

Depinde de organismul fiecaruia, unii au mai mult altii mai putin par.

| Udvarpatrick a răspuns:

Noi ne tragem din maimuta, asa ca am si dovezi.Inscheletul nostru (mai exact sub coloana...cred),ne-a mai ramas osul principal de la coada maimutei.

| stefdiabolica a răspuns:

Deoarece se aseamana prin intelece redus

| Ionela03 a răspuns:

Pai sunt maimute nu s-au transformat inca in oameni

| RAY a răspuns (pentru Ionela03):

Pai sunt maimute nu s-au transformat inca in oameni

omul este o maimuta primata, daca tu crezi ca maimutele=o singura specie te rog sa repeti clasa din nou in special biologia, maimutele =mai multe specii care sau adaptat la diferite medii, asa cum omul a facut din lup mai multe rase si artifical ca ciobanescu care nu poate exista natural fara ajutorul omului asa si natura a facut ca omul sa evolueze, cimpanzeul este inteligent, de ce sa evolueze in om daca s-a adaptat mediului?
in plus omul face parte din alt gen -homos
din acel gen sau gasit specii foarte evoluate
omul a evoluat pentru ca tia folosit mintea

| Ionela03 a răspuns (pentru RAY):

Mai baiete mai bine du-te tu pe la biserica si ai sa vezi ca omul nu se trage din maimuta, ci l-a creat Dumnezeu la facerea lumii.asa ca nu-mi zice mie sa repet clasa ca nu ma cunosti.si in plus nu mai sunt la scoala sunt la facultate

| RAY a răspuns (pentru Ionela03):

Da si tu mai du-te pe la scoala sa vezi ca omul e mamifer