| 220V a întrebat:

Daca organismul nostru e facut din 70% apa, asta ne face canibali? (e o intrebare serioasa)

31 răspunsuri:
| Alyra a răspuns:

A fi canibal înseamnă am mânca oameni.
1. Apa nu o mâncăm, ci o bem.
2.Nu omorâm oameni ca să bem apă.
Deeci răspunsul meu e nu.

Răspuns utilizator avertizat
| 220V explică (pentru Alyra):

SillyYou, le ingeram pe amandoua...

| Alyra a răspuns (pentru 220V):

Mno la asta nu m-am gândit.
Da' tot rămâne valabil punctul 2.

| TellaPro a răspuns:

80% apa sa stii si canibalii mananca oameni>>>

| RAY a răspuns:

Nu,asta demonstreaza ca originea noastra a fost in apa

| 220V explică (pentru RAY):

Trebuia sa raspunzi si tu mai tarziu cu asta, trebuia sa primesc mai multe raspunsuri pana la raspunsul asta. laughing Vreau mai multa audienta, nu asa din prima!

| RAY a răspuns (pentru 220V):

Nu e nimic de ras, istoria evolutiei se regaseste in noi ce frumos, darwin o avut perfecta dreptate despre evolutie

| 220V explică (pentru RAY):

De ce sa nu rad? Tot ce voiam sa zic ii ca trebuia ma intai sa o lalaim putin, apoi sa vorbim de evolutie. Sa para o conversatie aprinsa.

| ligiat96 a răspuns:

Da laughing. Ce legatura are?

| 220V explică (pentru ligiat96):

Covalenta

| ligiat96 a răspuns (pentru 220V):

Nu vad ce legatura ar avea faptul ca avem in compozitia corpului exista 70% apa cu termenul de canibalism...(chimica.)

| ligiat96 a răspuns (pentru Marian_Marius_1973):

Unii mai sunt si vegatarieni...si ca sa stii oamenii sunt omnivori

| 220V explică (pentru ligiat96):

Offf, Ligia si mie imi somn, dar si tie...

| ligiat96 a răspuns (pentru 220V):

Nu imi e somn

| 220V explică (pentru ligiat96):

Mie imi e. Nu vrei sa-mi canti ceva de noapte buna?

| ligiat96 a răspuns (pentru 220V):

Cum ar fi?

| 220V explică (pentru ligiat96):

Ceva dragut. Spune-mi tu ce vrei...

| 220V explică (pentru ligiat96):

Clar! laughing Ma duc sa dorm. Ne mai citim. Noapte buna!

| Musique a răspuns:

Nu văd legătura între apa din organismul nostru și a fi canibal (care înseamnă a mânca carne de om) Poți fi mai explicit?

| Dreamer a răspuns:

Nu are niciun sens intrebarea ta straight face.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, doar foarte insetati.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, vrei sa gusti putin din mine?

| Dreamer a răspuns:

Canibalismul (care de altfel mai exista si astazi prin Papua Noua Guinee si alte zone) este o metoda veche de razbunare intre triburi si nu o dieta...contrar credintei populare.

| Wøodenpints a răspuns:

Dacă te bag la presă după care filtrez zeama rezultată și o beau, da, mă pot numi canibal.

| TheStory a răspuns:

Ce legatura are canibalismul cu apa?

| Mădă0611 a răspuns:

Aham. devil

| Miauti a răspuns:

Daca spuneai ca santem rude cu meduzele era o intrebare mai interesanta.