| ateuNEGATIV a întrebat:

Daca sias spune ca mersul prin cimitir face bine mai crede nebun si totusi oamenii de stiinta au descoperit ca face bine nu noaptea ca poate mari http://www.descopera.ro/dnews/9551799-de-ce-moartea-ne-p oate-face-mai-buni

6 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Domnul Isus a spus acest lucru in urma cu doua mii de ani!

| Holocaust a răspuns:

Printr-un cimitir? Nu ştii cum e să te plimbi printr-o cameră de disecţie...Acolo e palpitant. Oameni disecaţi şi fetuşi în formol.

| Hmmmm a răspuns:

E mai periculos in biserica decat in cimitir.

| EmaS a răspuns (pentru Hmmmm):

De ce este mai periculos in biserica si nu intr-un club de noapte?

| Hmmmm a răspuns (pentru EmaS):

Nu frecventez cluburile! In club te duci cu scopul de-a te distra. La biserica te duci cand nu prea mai ai chef de distractie si vezi doamne te ia cu mustrari de constiinta fata de cele sfinte. Biserica, un refugiu! Clubul, generator de beatitudine.

| EmaS a răspuns (pentru Hmmmm):

Biserica este locul unde te incarci spiritual.