| Inferno a întrebat:

Daca un om .sa presupunem , nu face nici-o greseala ,este intelet ,dar nu are raspunsuri la toate intrebarile ,putem spune ca este perfect,din moment ce nu are raspunsuri la toate intrebarile?
P.S.big grina ,stiu ca asa ceva este imposibil.

10 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

De aia vreau sa-mi barbieresc harciogul de aici.Prea multa lume inteligenta, prea multa lume vrea perfectiunea in timp ce cauta raspunsuri la toate intrebarile.Nu ti se pare un paradox? Nu barbieritul harciogului ma.

| Alyra a răspuns:

Nu,nu putem.
Perfecțiunea...chiar nu poate fi atinsă.

| Musique a răspuns:

Nimic nu-i imposibil, si totusi, perfectiunea-i imposibila.

| Hmmmm a răspuns:

Daca am chilotii murdari, ce te-ar face sa crezi ca nu am sufletul curat? Asa suna intrebarea ta. Ca trimbita in iadrolling on the floor.

| 0rlando a răspuns:

Înțelepciunea nu are legătură cu cultura generală.

| Inferno explică (pentru 0rlando):

Intrebarea reformulata:
Putem spune despre un om ca este perfect daca nu detine cunoasterea suprema? Presupunand ca exista asa ceva.

| 0rlando a răspuns (pentru Inferno):

Stephen Hawking știe mai multe decât toți userii TPU la un loc, se spune că ar avea un IQ de peste 270, este cel mai deștept om din lume, dar departe de perfecțiune.
Perfecțiune înseamnă să dețină toate calitățile minus toate defectele, ori asta este imposibil...

| Ralluxd a răspuns:

Buna. In primul rand, nimeni nu este PERFECT. Fiecare are defecte. Si aici nu cred ca are sens daca stie sau nu raspunsurile la toate intrebarileraised eyebrows

| Inferno explică (pentru Ralluxd):

Putem spune despre un om ca este perfect daca nu este atotstiutor?

| Ralluxd a răspuns (pentru Inferno):

Nimeni nu e atotstiutor.