| HolyS a întrebat:

Daca viata e de ****, atunci de ce o mai traim?

5 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Ca s-o gustam.

| shadovv a răspuns:

Imi pare rau de tine daca iti consideri viata ca fiind fecale. Cum e vorba aia: viata e de... iar tu esti plin de viata.

| itscloudyoutside a răspuns:

E cam aiurea ce spui, pentru că nu toţi oamenii văd viaţa la fel. Pentru mine, de exemplu, viaţa e destul de ok. Cam plictisitoare pe timpul iernii că nu merg afară, dar mă rog. Eu ştiu să privesc înainte, nu înapoi, şi să nu-mi fac griji în plus, dar dacă tu nu ştii şi te stresezi pentru orice, pui totul la suflet, suferi aiurea, sau dacă eşti într-o situaţie mai specială (n-ai casă, ţi-au murit părinţii etc.) atunci normal că nu vezi viaţa prea roz. Dar ea totuşi este frumoasă dacă ne uităm în adâncul ei, şi trebuie să ne bucurăm de ea pentru că altă viaţă nu vom mai avea. Dacă încercăm, ne putem face viaţa cu un strop mai frumoasă, şi nu e nevoie să apelăm la suicid si chestii de genul ăsta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca e doar una si nu e de c, depinde cum tio faci si tu si ce gandire ai parerea mea viata e minunata e cel mai scump, unicat lucru care poate exista

| sYll3nTkYYl3R a răspuns:

Depinde cum ti-o faci si nu ai de unde sa stii acum poate fi mai naspa dar anul viitor nu stii ce se poate intampla!