| papusikk a întrebat:

pentru ce traim? care este scopul vostru in viata?

Răspuns Câştigător
| gabytz18 a răspuns:

Iti raspund cu un citat dintr-un film, din TROYA. Zeii sunt invidiosi pe noi pentru ca suntem muritori. TOate placeriile le servim cu lingurita pentru ca timpul nostru e limitat. In aceasta situatie cand suntem constienti cu totii ca ultima placere poate fi chiar ultima incercam sa traim fiecare clipa din viata noastra ca si cum totul s-ar sfarsi dupa. Cand zic placeri ma gandesc la teoria hedonista, la palceriile cultivate.

PS : sunt om sa fim seriosi pe langa placerile sufletului toti iubim si placeriile trupului

8 răspunsuri:
| AnGeL a răspuns:

Mie una mi-a luat multa vreme sa imi dau seama de ceea ce vreau de fapt de la viata
pana la varsta de 8 ani am trait ca un copil normal, fericit, mi-am trait copilaria din plin
dupa varsta de 8 ani certurile in familie s-au inmultit iar problemele de sanatate ale surorii mele de asemenea
parintii mei s-au despartit de 4 ani iar tatal meu a murit acum 2 ani
in perioada asta de 4 ani am fost foarte devastata pe motivul ca nu stiam mai exact pentru ce traim in viata
mi-am dat seama ca unele intrebari nu au un raspuns si am inceput sa ma obisnuiesc cu ideea ca trebuie sa traiesc fiecare clipa la maxim si sa ma bucur de tot ceea ce imi este oferit
poate ca povestile de genu asta te plictisesc dar asta e realitatea am invatat ca frica de moarte este doar un gand si atat in schimb am invatat ca viata este pretioasa

| DNSK a răspuns (pentru AnGeL):

Doamne doamne are grija de voi.stiu eu.

| AnGeL a răspuns (pentru DNSK):

Sunt constienta de asta:-p

| DNSK a răspuns (pentru AnGeL):

Sa fii mereu

| AnGeL a răspuns (pentru DNSK):

winkinga sa fiu

| DNSK a răspuns:

Fiecare om are scopul lui in viata asta! fiecare ii o piesa de lego! care-i scopul fiecarui om? nu stiu.ce; si doreste fiecare! unu vrea familiei si cariera in medicina, altul taximetrist si jurnalist-fara familie. altul se viseaza fumand in jamaica! fiecare are un amarat de vis.pentru care trage, transpira sangereaza, etc. Dar u? u ce scop crezi ca ai?

| Roxana2312 a răspuns:

Pai sa ne gandim logiclaughing sa suferim m-ai ales dar viata m-ai este frumoasa sa o traiesti ca dor pana la urma doar o viata avem dar uneori esti foarte trist iti vine sa spui ca nu m-ai vrei sa traiesti dar pana la urma iti trece si tot fericit ai sa fi pentru ca ai prieteni care te iubesc si tin la tine bine nu chiar toti da ma rog funditapuppy dog eyes?!?

| atreet a răspuns:

Scopul in viata:Oamenii muncesc ca sa traiasca 70% din cazuri iar 30%Traiesc ca sa munceascawinking