| Ralu_Raluka_1995 a întrebat:

Dacă vreau să fiu notar trebuie să intru la un anume profil la liceu?

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Nu contează liceul, doar facultatea.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ar fi bine sa faci un profil de filologie sau stiinte sociale, te va ajuta putin la admiterea in facultatea de drept.

| Viitorulapropiat a răspuns:

Nu este profil sau liceu pentru notari.Indicat ar fi sa mergi pe stiinte sociale pentru ca se axează pe materiile care iti trebuiesc tie la facultate.

| TheGirlWithGlasses a răspuns:

Nu prea conteaza liceul, dar ai pute face Filologia, ca nu mai dai bac din mate, care chiar nu ti-e de folos pentru notariat happy