| DamiPapucii a întrebat:

De cand folosim curentul electric?

7 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Prima "instalatie" electrica descoperita este de pe vremea faraonilor descoperindu-se un dispozitiv (de aurit se presupune). O baterie, un element galvanic compus dintr-un vas cu electrod.

| NOBODY a răspuns:

De cand l-am reparat

| Smiley a răspuns:

De la sfarsitul anilor 1800

| BoOoMbOnik a răspuns:

Aproximativ 100 de ani. funda? te rog. mersi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Noooii folosim curentul electric, de cand a inceput sa fulgere.sau poate chiar mai de demult cand adam i-a spus lui satan; bai daca-ti scapar una...vezi stele verzi.si a vazut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti in clasa cu userul care a pus aceeasi intrebare, cu putin timp in urma? Ce dracu' aveti bai de nu puneti mana pe carte, sa invatati si voi ceva in viata asta? Ia uite ba, iar ma enervez... Unde dracu' mi-am pus bilele alea chinezesti...

| Remember_1479 a răspuns:

De cand a fostdescoperit laughing