emanuellex
| emanuellex a întrebat:

De cate ori lacrima v-a fost semn de putere? Va amintiti cu placere de acele momente? Sau cu regret?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O singura data si a fost lacrima iubirii, insa daca ma gandesc prea mult incep sa regretlaughing A curs, am sters-o si am plecat.
Cu placere pentru ca ea mi-a aratat ca viata nu e numai dragoste si dor, oricat de mult ai putea sa iubesti, vine o zi cand si iubirile mor. Mi-a demonstrat ca nu am invatat nimic despre viata, ca nu stiam in ce joc ma afirm, ca sunt prea imatur ca sa spun: Te iubesc! Cu regret pentru ca acea lacrima a curs din greseala mea. Si nu am facut decat sa distrug vise, zile si sentimente.
A reusit sa-mi intareasca caracterul si sa privesc cu ochii larg deschisi lumea in care ma aflu.

9 răspunsuri:
| JeSa a răspuns:

Depinde de la caz la caz, uneori am avut "lacrimi de fericire", depăşindu-mi "obstacolul", prin care m-am văzut "mulţumită", reuşind...alteori "lacrimi de/cu regrete", la care îmi reproşam că trebuia să lupt, nu să ajung să îmi "plâng în pumni",,, dar uneori în viaţă nu le pot avea/ îndeplini pe toate,whistlingştiu că e loc şi de mai bine, totul să vremhappy(!); aşadar, m-am resemnat prin "lacrimi/plâns"tongue.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Nu numai odata mi s-a intamplat asta happy Si imi amintesc cu placere pentru ca din toate acele lucruri am invatat de fiecarre data ceva important big grin

| georgiana a răspuns:

Sunt lacrimi de bucurie si lacrimi de durere, amandoua sunt stari sufletesti si ne definesc ca om.Plangi pentru a depasi momentul, simti nevoia sa iti descarci sufletul, la fel cum ai nevoie de un zambet, o imbratisare.Nu imi amintesc cu placere, dar nici regret, este undeva la mijloc.

| Alisa a răspuns:

Mereu a fost un semn de putere care m-a ajutat sa merg mai departe, cu capul sus, fara regrete. plus, ca plangand ma descarc, si imi pun in ordine gandurile si sentimentele, privesc altfel lucrurile apoi.

| constantyna a răspuns:

Lacrimile mele au curs mult incepand din copilarie.Cu toate acestea am rezistat necazurilor, multumesc lui Dumnezeu! Sunt o persoana mai aparte, nu ma incadrez in tiparele obisnuite.

| ₣e†ĺ†α Ŕ嚃å†α†ħå a răspuns:

De multe ori si imi amintesc cu placere pentru ca atunci am realizat adevarata fata a tuturor...winking

| roxanac a răspuns:

Si in cazul meu, lacrima m-a ajutat sa ma descarc. Intotdeauna cand acumulez prea multa frustrare se intampla ca o zi intreaga sa plang, si sa plang, si apoi sa plang si mai si, in hohote daca se poate. Si nu-mi amintesc de aceste zile nici cu placere, deoarece plangeam pentru ca eram trista, dar nici cu regrete, deoarece acea lacrima m-a intarit.
Iar in ceea ce priveste daca a fost semn de putere, nu, nu cred ca a fost, ma simt tare vulnerabila cand plang.
Nu am experimentat lacrima fericirii. Abia astept sa dau de ea, am sa o savurez la maxim happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru mine lacrima izvorata din bucurie sau din tristete reprezinta o legatura a spiritului cu lumea exterioara. Cred ca prin aceasta descatusare, constientizam mai mult ce se intampla cu noi si aceasta experienta ne face sa fim mai puternici.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lacrima la mine a fost o descarcare formidabila a tensiunilor negative, care ma tineau in loc. a fost o eliberare.si puterea a venit dupa.mereu.