| benny7 a întrebat:

De ce 96% din Univers, rămâne un mister?

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ca religia a fost si este impotriva stiinteti, cunoasteri, daca Grecia antica evolua fara crestinism deja stiam mult mai multe

| Lioana a răspuns:

Nu poti scoate un procent din infinit. Universul e infinit deci nu stiu de unde ai scos procentul de 4% care poate fi cunoscut.

| NGheorghe a răspuns:

Deci și tu ești unul dintre cei ce cred că cunosc unde se află marginea universului?
Ei bine... bună dimineața! Încă nu s-a descoperit nicio margine a universului. Așa că mai ai de așteptat, și abia după ce se descoperă vei putea să te exprimi în "procente din univers".

| Razvan_Steffan_1992 a răspuns:

Pentru ca universul este infinit si cu tehnologiile actuale nu se poate face nimic pentru a descoperi totul.

| benny7 explică (pentru Razvan_Steffan_1992):

Nu totul dar ceva mai mult...