| chuckmanson a întrebat:

De ce așa mulți oameni cred că autismul înseamnă automat retard mintal?

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Doar cei retardati mintal cred asta.

| RAY a răspuns:

Popor de creștini, ar trebui sa fiți empatici cu cei bonalvi nu reci si ii considerați non umani

| Frank51 a răspuns:

Nu cred că este retard ci o problemă de sănătate, ceea ce este și corect. Asocierea ca retard nu este voită, ci doar pură neștiință.

| gabicoo a răspuns:

Pentru că 60% din cei diagnosticați cu autism de fapt nu au autism!

| dinaprilie a răspuns:

Pentru ca este adevarat in unele cazuri. Esti autist? Sau aibauzit ceva pe strada si vrei sa verifici?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiindcă chiar ei sunt retardați mintali.
Albert Einstein și Isaac Newton și alții ca ei erau genii, dar sufereau de autism, chiar alții ca ei de schizofrenie, dar erau genii.
Ce pretentie sa ai de la un popor analfabet funcțional? La care răsuna zi și noapte maneaua...

Răspuns utilizator avertizat