| anonim_4396 a întrebat:

De ce atunci cand beau ceva acidulat ragai?
Funda

Răspuns Câştigător
| UngureanuR a răspuns:

Pentru ca lichidul pe care-l bei este carbogazos, intereseaza-te.

2 răspunsuri:
| FkThRz a răspuns:

Bauturile carbogazoase, dupa cum le spune si numele, cointin anumite gaze care formeaza acele bule. Acestea se aduna la un loc in stomacul tau, iar, cand nu mai este loc in stomac de altceva, la fel ca un vulcan, da pe afara din pricina presiunii.big grin

| Tarabostes a răspuns:

Atunci cand bei ceva carbogazos, inghiti si dioxidul de carbon din bauura si daca nu are loc la tine in burtica, iese pe unde apuca. happy